Τον βυζαντινό πύργο της Γαλάτιστας επισκέφθηκαν την Πέμπτη 25 Απριλίου οι μαθητές του Ε2 τμήματος του σχολείου μας.
Στην ομάδα αρχαιολόγων που έκανε την ξενάγηση των μαθητών στο εσωτερικό του πύργου συμμετείχε και η αρχαιολόγος της ανασκαφής …δίνοντας έτσι μια πλήρη εικόνα του πύργου της Γαλάτιστας.
Οι μαθητές της Ε τάξης απόλαυσαν ιδιαίτερα την εμπειρία της ξενάγησης μέσα στον πύργο ,συμμετείχαν διαρκώς με ερωτήσεις και το ενδιαφέρον τους κρατήθηκε αμείωτο ,μέχρι το τέλος του προγράμματος…με αποτέλεσμα να αποσπάσουν τα θερμά συγχαρητήρια των υπευθύνων για την συμπεριφορά και το επίπεδο τους.