Πρώτοι Πανελλαδικά στον Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης

Την Τρίτη 24/05/2022 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση βράβευσης των σχολείων του Δήμου Κομοτηνής για τη συμμετοχή τους στον Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης. Το σχολείο μας κατέκτησε την πρώτη θέση πανελλαδικά για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Το βραβείο παρέλαβε εκ μέρους του σχολείου ο συντονιστής του προγράμματος κ. Δελή Χασάν Ριτβάν. Η επιτυχία των μαθητών/τριων και φέτος, τους τιμά και τους ενθαρρύνει και τους δίνει δύναμη για να συνεχίσουν του χρόνου με τον ίδιο ρυθμό. Επίσης, σημαντική είναι η στήριξη και από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, που είναι ιδιαίτερα υποστηρικτικός και πολύ δραστήριος. Τόσο τα παιδιά όσο και οι γονείς, έχουν συνειδητοποιήσει τι ακριβώς είναι ανακύκλωση και πώς λειτουργεί σωστά. Άλλωστε είναι σημαντικό να περάσει το μήνυμα της ορθής ανακύκλωσης σε όλη την κοινωνία, γιατί το περιβάλλον στο οποίο ζούμε, μας επηρεάζει όλους.

1 2 2 3 3 3 4 3 5 2 6 2 7 2 8 2 9 1 10

Δεν υπάρχουν σχόλια

Χωρίς σχόλια ακόμα.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.