Καλωσορίσατε στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου!

Φεβ 202317

IMG 20230217 092746IMG 20230217 094244

Αγαπητοί γονείς, αγαπητοί μαθητές, καλωσήρθατε στον διαδικτυακό τόπο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μαρκόπουλου. Μέσω της ιστοσελίδας αυτής μπορείτε να ενημερώνεστε σε θέματα που αφορούν στη λειτουργία και στις δραστηριότητες του σχολείου μας, στην αγωγή και εκπαίδευση των μαθητών μας και σε διάφορα άλλα ενδιαφέροντα εκπαιδευτικά θέματα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσορίσατε στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαρκόπουλου!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Ιούλ 202410

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟΙ ΛΟΓΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ

Ιούν 202419

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟΙ ΛΟΓΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 17/6/24 ΚΑΙ ΩΡΑ 20:00

Ιούν 202413

image001 2

Η γιορτή που ήταν προγραμματισμένη για 13/6/24, μεταφέρεται για την Δευτέρα 17/6/24 και ώρα 20:00

Σας περιμένουμε όλους!

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 17/6/24 ΚΑΙ ΩΡΑ 20:00

Η Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΕΚΔΙΔΕΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ!

Ιούν 20248

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΕΚΔΙΔΕΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ!

Δράση της ΕΘΝΟΑ με τον ολυμπιονίκη ποδηλασίας Λάμπρο Βασιλόπουλο

Ιούν 20243

Με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό σας ενημερώνουμε ότι η πρόσφατη δράση της ΕΘΝΟΑ(29/05) με τον ολυμπιονίκη ποδηλασίας Λάμπρο Βασιλόπουλο στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Η εκδήλωση αυτή αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές μας να γνωρίσουν από κοντά το άθλημα της ποδηλασίας και να εμπνευστούν από έναν διακεκριμένο αθλητή.Ο κ. Βασιλόπουλος μίλησε στα παιδιά για το άθλημα της ποδηλασίας, εξηγώντας τους την αξία της πειθαρχίας, της σκληρής δουλειάς και της αφοσίωσης που απαιτείται για να φτάσει κανείς στην κορυφή. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά ένα αγωνιστικό ποδήλατο πίστας και δρόμου, ενώ ο ολυμπιονίκης μας έδειξε επίσης την ειδική στολή, τα παπούτσια και το κράνος που χρησιμοποιούνται στους αγώνες.Η παρουσίαση ήταν ιδιαίτερα διαδραστική, με τα παιδιά να κάνουν πολλές ερωτήσεις και να δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον για τις λεπτομέρειες του αθλήματος και την καθημερινότητα ενός επαγγελματία αθλητή. Οι γνώσεις και η εμπειρία του κ. Βασιλόπουλου ενέπνευσαν και ενθουσίασαν τους μαθητές, δίνοντάς τους κίνητρα για να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και να κυνηγήσουν τα όνειρά τους.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον κ. Λάμπρο Βασιλόπουλο για την τιμή που μας έκανε να βρεθεί κοντά μας και να μοιραστεί τις πολύτιμες γνώσεις και εμπειρίες του.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στο ποδηλατοδρόμιο, όπου θα έχουμε την ευκαιρία να συνεχίσουμε τη γνωριμία μας με το άθλημα της ποδηλασίας και να ζήσουμε νέες συναρπαστικές εμπειρίες.

από κάτω από: Erasmus+ 2023-2025 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση της ΕΘΝΟΑ με τον ολυμπιονίκη ποδηλασίας Λάμπρο Βασιλόπουλο
« Παλιότερα άρθρα

Κατηγορίες Αρχείων

Σαν σήμερα

22/7/1943: Διακόσιες χιλιάδες λαού στην κατεχόμενη Αθήνα πραγματοποιούν μαχητική διαδήλωση εναντίον της απόφασης των Γερμανών να παραχωρήσουν στη Βουλγαρία ολόκληρη τη Βόρεια Ελλάδα ως τον Αξιό.