1ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού

Ανοίγουμε τα φτερά μας στο διαδίκτυο..

Σεπ 20226

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 στις 9:00 π.μ.

Η παραλαβή των βιβλίων θα γίνει την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου, ημέρα έναρξης των μαθημάτων.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 22-23

Σεπ 20222

Αγαπητοί γονείς σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στο νέο διευρυμένο ωράριο ολοήμερων σχολείων (αποχώρηση 17:30). Όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να συμμετέχουν στο νέο πρόγραμμα θα πρέπει να κάνουν αίτηση στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη 7/9/2022 και ώρες 8:30-13:30. Τηλέφωνο επικοινωνίας 2104951273.

Από τη διέυθυνση.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 22-23

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2022-2023.

Φεβ 202225

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2022-2023.

ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΚΤΙΡΙΑ 2021-2022

Σεπ 20219

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΚΤΙΡΙΑ 2021-2022

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Σεπ 20219

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Σεπ 20213

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Εγγραφές στο Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά

Απρ 202010

Σας παραθέτουμε έγγραφο του Ραλλείου Γυμνασίου Πειραιά που αφορά τις προθεσμίες και τον τρόπο εγγραφής σε αυτό για το σχ. ετ.2020-2021

Οι αιτήσεις των ενδιαφερομένων για εγγραφή στην Α΄ τάξη του Ραλλείου Γυμνασίου Θηλέων Πειραιά για τη σχολική χρονιά 2020-21 γίνονται ηλεκτρονικά μέσα από την ιστοσελίδα του σχολείου (http://gym-ralleion.att.sch.gr/wordpress/) από τη Δευτέρα  23 Μαρτίου 2020 (ώρα 00:00) μέχρι την Παρασκευή 8 Μαΐου 2020 (ώρα 23:59). Αν οι αιτήσεις ξεπεράσουν τις εκατό θα γίνει κλήρωση. Το Ράλλειο Γυμνάσιο είναι δημόσιο σχολείο και δέχεται μαθήτριες από την ευρύτερη περιοχή του Πειραιά.

Η κατάθεση αίτησης εγγραφής δεν αποκλείει την παράλληλη κατάθεση αίτησης και σε κάποιο Πρότυπο – Πειραματικό σχολείο.

Διευκρινίζεται ότι η εισαγωγή στο Ράλλειο Γυμνάσιο γίνεται χωρίς εξετάσεις.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Μαραγκόζογλου Θρασύβουλος

Δ/ντής Ραλλείου Γυμνασίου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές στο Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά

ΕΠΙΣΤΟΛΗ-ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ-ΠΑΝΔΗΜΙΑ-ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ-ΕΥΠΑΘΩΝ-ΟΜΑΔΩΝ-1.docx

Απρ 202010

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΤΟΛΗ-ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ-ΠΑΝΔΗΜΙΑ-ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ-ΕΥΠΑΘΩΝ-ΟΜΑΔΩΝ-1.docx

Οδηγός-Ψυχοκοινωνικής-Υποστηριξης

Απρ 202010

Σας παραθέτουμε  τον Οδηγό Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης, που με υψηλό αίσθημα ευθύνης και κοινωνικής αλληλεγγύης δημιούργησε το Ειδικό Επιστημονικό Προσωπικό & η Προϊσταμένη του 2ουΚΕΣΥ Πειραιά. Παρακαλώ μελετήστε  το ,καθώς ενισχύοντας την αρμονική ενδοοικογενειακή συνύπαρξη, εν μέσω κρίσης για τη ΔημόσιαΥγεία, υπάρχει μεγάλο ανθρωπιστικό και κοινωνικό όφελος.

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγός-Ψυχοκοινωνικής-Υποστηριξης

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Μαρ 202015

Σύμφωνα με την Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 783/Β/10-3-2020)  ορίστηκε προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας – για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας σχετικά με τη διασπορά του COVID-19 – για όλες τις εκπαιδευτικές μονάδες.

Κατά το διάστημα που τα σχολεία θα παραμένουν κλειστά, μπορείτε να απευθύνεστε στη Διεύθυνση του Σχολείου,  για διεκπεραίωση διοικητικών θεμάτων, αποστέλλοντας το αίτημά σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@1dim-koryd.att.sch.gr- αναγράφοντας τα πλήρη στοιχεία σας καθώς και ένα τηλ. επικοινωνίας.

Ευχόμαστε καλή δύναμη σε όλους.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
« Παλιότερα άρθρα