Το σχολείο μας στην καρναβαλική εκδήλωση του Δήμου Καρπάθου

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Καρναβαλική εκδήλωση του Δήμου Καρπάθου την Κυριακή 10/3/2024.

Το σχολείο μας συμμετείχε με μεγάλη χαρά παρουσιάζοντας το θέμα της Ανακύκλωσης και της Προστασίας του Περιβάλλοντος.

Ευχαριστούμε το Δήμο Καρπάθου για τη διοργάνωση, όλα τα παιδιά και τους γονείς που συμμετείχαν και ιδιαίτερα τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων που κουράστηκαν αρκετά.

Παγκόσμια Ημέρα Αθλητισμού

IMG20231002103553 1

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε για το σχολείο μας η ετήσια “Ημέρα σχολικού Αθλητισμού” στις 2/10/2023.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου με την καθοδήγηση τoυ κου Χρήστου Ζωγράφου, καθηγητή Φυσικής Αγωγής, σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς όλων  των ειδικοτήτων γιόρτασαν μέσα από συνδυαστικές, αθλητικές, καλλιτεχνικές και εκπαιδευτικές δράσεις τη χαρά της άθλησης.

Μια ημέρα αφιερωμένη στα οφέλη της άσκησης, στα αθλητικά ιδεώδη και στην ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των παιδιών μέσα στο σύγχρονο ελληνικό σχολείο, το σχολείο των δεξιοτήτων, των εκπαιδευτικών καινοτομιών και των παιδαγωγικών μεταρρυθμίσεων.

Κάρπαθος 26/2/2023
Την Παρασκευή 24/02 στον αύλειο χώρο του σχολείου, ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου σε συνεργασία με το σύλλογο διδασκόντων οργάνωσε και πραγματοποίησε μια όμορφη γιορτή με αποκριάτικη διάθεση! Τα παιδιά ήρθαν μεταμφιεσμένα, γέλασαν, χόρεψαν, έπαιξαν, έφαγαν και διασκέδασαν με τη ψυχή τους.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον διευθυντή μας Γιώργο Μάρκου και τους υπόλοιπους δασκάλους για τη συνεχή στήριξη και την άψογη συνεργασία.
Ευχαριστούμε επίσης τον κύριο Γιώργο Χατζηκωνσταντή για τον δανεισμό ενός φορητού ηχείου, τον φούρνο Αθανασίου για την προσφορά των ψωμιών που συνόδευσε τα σουβλάκια των παιδιών και την αγαπημένη μας δασκάλα Ελένη Φελλουζή για την οικονομική της συνεισφορά.
Τέλος, ευχαριστούμε τους ψήστες μας Σταύρο Μαργαρίτη και Μιχάλη Χιώτη για την πολύτιμη βοήθεια τους, τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ για τον δανεισμό της ψησταριάς και των μικρών τερμάτων ποδοσφαίρου και όλους όσους με κάθε τρόπο είναι κοντά στις δράσεις του συλλόγου μας.
Στο τέλος της γιορτής δόθηκαν συμβολικά δωράκια στους νικητές του παιχνιδιού-διαγωνισμού που πραγματοποιήσαμε και έγινε η κλήρωση του μεγάλου μας δώρου(ποδήλατο), όπου μεγάλη τυχερή ήταν η κα Τζούλια Παπαδάκη.
τ5 τ4 τ3