ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Νοέ 202014

Σύμφωνα με ανακοίνωση της υπουργού Παιδείας, από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου και για δύο εβδομάδες αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των δομών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης σε όλη τη χώρα. Νηπιαγωγεία και Δημοτικά σχολεία παραμένουν κλειστά, μέχρι και τις 27 Νοεμβρίου. Με δύο τρόπους θα συνεχίσουν τα μαθήματά τους οι μαθητές: με την εκπαιδευτική τηλεόραση και τη σύγχρονη τηλεκπαίδευση. Η εκπαιδευτική τηλεόραση θα αρχίσει τα μαθήματά της  το πρωί της Δευτέρας, 16 Νοεμβρίου 2020, στις 9 π.μ.από την ΕΡΤ2. Τα μαθήματα σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα αρχίσουν την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου. Περισσότερες πληροφορίες, καθώς και πιο αναλυτικές οδηγίες θα σας αποστείλουμε μόλις λάβουμε τις σχετικές διευκρινιστικές εγκυκλίους από το Υπουργείο.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ