ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ERASMUS+ 2019-2020

Παρακάτω παρουσιάζεται η πρόσκληση της παιδαγωγικής ομάδας Erasmus+ του σχολείου προς τους γονείς και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, προκειμένου να πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση για το πρόγραμμα ERASMUS+, τις δράσεις του προγράμματος, τους κανόνες μετακινήσεων, τα εταιρικά σχολεία κ.α.

Στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα συμμετέχουν σχολεία-εταίροι από την Ισπανία (Ceip el Tablero), από την Ιταλία (Istituto G. Moscato) και την Πολωνία (Scuola Iszkrzynia), ενώ το σχολείο μας (1ο Δημοτικό Σχολείο Αρχαγγέλου) συντονίζει τη δράση.

Αγαπητοί γονείς,

το 1ο δημοτικό σχολείο Αρχαγγέλου με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλεί, στην ενημερωτική συνάντηση για το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ΕRASMUS+ στο οποίο συμμετέχει, την  τη Δευτέρα 21/10/19,στις 13:15 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Ο Διευθυντής κ. Πλαστρούγγης Ιωάννης

Η συντονίστρια του προγράμματος Ντούρου Όλγα