![Στιγμιότυπο οθόνης 2023 05 16 121329](https://blogs.sch.gr/1dimapar/files/2023/05/Στιγμιότυπο-οθόνης-2023-05-16-121329.png?x60406)
Το σχολείο μας και αυτή χρονιά τίμησε με ένα λουλουδάκι την Ελληνίδα μητέρα.
Το σχολείο μας και αυτή χρονιά τίμησε με ένα λουλουδάκι την Ελληνίδα μητέρα.
Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρακολούθησαν σεμινάριο , την Πέμπτη, 6-4-2023, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής.Επιμορφώτριες του σεμιναρίου ήταν η κυρία Αβραμίδου Γεωργία , ψυχολόγος και η κυρία Τσιαούση Άννα, κοινωνική λειτουργός, μέλη του Κέντρου Κοινότητας Πτολεμαίδας με θέμα:«Παιδική Κακοποίηση» (Διαγνωστικά χαρακτηριστικά, νομικό πλαίσιο)
Το εν λόγω σεμινάριο παρακολούθησαν οι εκπαιδευτικοί των παρακάτω Σχολικών Μονάδων: ΔΣ Ανατολικού, ΔΣ Άρδασσας,1ο ΔΣ Βερμίου, Νηπιαγωγείο Καρυοχωρίου.