Ενδοσχολική επιμόρφωση

Την Δευτέρα 8-12-2022 πραγματοποιήθηκε ενδοσχολική επιμόρφωση με τα εξής στοιχεία.

• Φορέας:ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
  • Θέμα: «Διαχείριση σχολικής τάξης» και «Μαθησιακές δυσκολίες: εντοπισμός-διαχείριση-παραπομπή»
  • Επιμορφώτριες:Επιμορφώτριες του σεμιναρίου  είναι η κ. Μήτου Τριανταφυλλιά (ψυχολόγος) και η κα Συμεωνάκου Κασσιανή (Κοινωνική Λειτουργός), μέλη της ΕΔΥ του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Κοζάνης.
  • Διοργάνωση: Το σεμινάριο αποτελεί συνδιοργάνωση των διευθυντών/ντριών και Προϊσταμένων των σχολικών μονάδων: 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής,  Δημοτικού Σχολείου Ανατολικού, Δημοτικού Σχολείου Άρδασσας, Δημοτικού Σχολείου Ασβεστόπετρας,Δημοτικού Πύργων, Σχολείου Νηπιαγωγείου Ανατολικού ,Νηπιαγωγείου Καρυοχωρίου, Κομνηνών, Μηλοχωρίου, Ασβεστόπετρας.
  • Το σεμινάριο είναι βιωματικό, πραγματοποιήθηκε δια ζώσης  στο Δημοτικό σχολείο Ανατολικού   από τις 14:30 -17.30 συνολικής διάρκειας τριών ωρών (3).