Αρχική

Έκθεση Εξωτερικής Αξιολόγησης του Έργου της Σχολικής μονάδας 2021-2022 (Πατήστε Εδώ)

——————————————————————–

Μέτρα για Covid – Σχολικές μονάδες – ΦΕΚ 4695/Β/07-09-2022 (Πατήστε Εδώ)

——————————————————————–

Μέτρα για Covid Σεπτέμβριος 2022  (Πατήστε Εδώ)

——————————————————————–

Εσωτερικός κανονισμός Λειτουργίας 1ου Δημοτικού Σχολείου για το 2022-2023 (πατήστε εδώ για ανάγνωση)

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,
Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και όλο το Προσωπικό του Σχολείου, σας στέλνει ευχές για καλό μήνα, με  υγεία, χαμόγελα και ομορφιά σε κάθε οικογένεια. Εν όψει της προετοιμασίας και του προγραμματισμού της νέας σχολικής χρονιάς, σας ενημερώνουμε ότι έως ΚΑΙ την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου 2022, μπορείτε να υποβάλλετε ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗγια την προαιρετική παρακολούθηση του Διευρυμένου Ολοήμερου Προγράμματος, που θα λειτουργεί καθημερινά από τις 4:00 έως τις 5:30 το απόγευμα.
Παρακαλούμε όπως αποστείλετε στο e-mail του Σχολείου δήλωση επιθυμίας συμμετοχής στο mail@1dim-aigal.att.sch.gr  και θα ακολουθήσει και ενυπόγραφη Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα με την έναρξη των μαθημάτων. Με εκτίμηση,
ο Διευθυντής
& ο Σύλλογος Διδασκόντων
του 1ου Δημ. Σχ. Αιγάλεω
«Νίκος Καββαδίας»

——————————————————————–

Τροποποίηση λειτουργίας Σχολικών μονάδων με επίκαιρο ΦΕΚ.

Το σχολείο μας, το δεύτερο σπίτι των μαθητών μας!

Στην σελίδα μας θα βρείτε τις πληροφορίες για τον κανονισμό λειτουργίας, τις εκδηλώσεις και τις δράσεις μας, τον τρόπο ζωής μας στο 1ο Δημοτικό σχολείο Αιγάλεω. Έναν τρόπο ζωής γεμάτο γνώσεις, περιπέτεια αναζήτησης, δημιουργία, χαμόγελο και παιγνίδι.

Εδώ θα διαβάζετε και τους νόμους, τις Υπουργικές Αποφάσεις και τις εγκυκλίους που αφορούν στη λειτουργία μας.

Στόχος μας είναι να ΜΗΝ κλέψει κανείς το παιδικό χαμόγελο.