ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΡΧΗ

Κατηγορίες: Εργαστήρια Δεξιοτήτων | Γράψτε σχόλιο

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ 24-25

εκδρομή με το σχολείο ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΣΑΣ , ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΤΗΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 24-25.

ΟΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΜΕ ΤΟ 18ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΟΘΕΙ ΕΓΚΑΙΡΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ.

1. ΤΡΙΤΗ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, θα πάμε στο κτήμα Βασιλίσσης στο ΊΛΙΟΝ (λεωφόρος Δημοκρατίς 67), για να παρακολουθήσουμε το πρόγραμμα “από το λαδάκι στην ελιά”
  2. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, θα πάμε στο θέατρο ΚΙΒΩΤΟΣ (Πειραιώς 115) για να παρακολουθήσουμε την παράσταση της Κάρμεν Ρουγγέρη “ΜΑΓΙΚΟΣ ΑΥΛΟΣ”
  3. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, στον χώρο του σχολείου η ομάδα Παραμυθοχώρα θα μας παρουσιάσει την αποκριάτικη διαδραστική παράσταση “ΑΡΛΕΚΙΝΟΣ”, η δράση θα συνδιαστεί με το αποκριάτικο πάρτυ του νηπιαγωγείου.
  4. ΤΡΙΤΗ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ, στον χώρο του σχολείου θα παρουσιαστεί το δωρεάν επιχορηγούμενο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “DIXAN: Οι σπόροι του αύριο! Eκπαιδεύουμε για ένα πιο καθαρό μέλλον”
  5. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΜΑΪΟΥ, θα πάμε στο κτήμα Βασιλίσσης στο ΊΛΙΟΝ (λεωφόρος Δημοκρατίς 67), για να παρακολουθήσουμε το πρόγραμμα “πώς μέλι… γενέσθαι;”
Κατηγορίες: Εκπαιδευτικά προγράμματα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ 24-25

ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Καλησπέρα και καλό φθινόπωρο!

Με χαρά σας ανακοινώνουμε τη συνέχιση της Σχολής Γονέων από το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Κορυδαλλού.

Οι ομάδες διαμορφώνονται με βάση την ηλικία των παιδιών: προσχολική-πρώτη σχολική ηλικία, προεφηβεία, εφηβεία.

Λαμβάνουν χώρα στο κτήριο της Διεύθυνσης Κοινωνικών Υπηρεσιών (Ξενοφώντος 5 & Πελοπίδα), 2ος όροφος, τις πρωινές ώρες (10:00 & 11:00 αναλόγως την ομάδα).

Παρακαλούμε για την συνεργασία και υποστήριξή σας στη δράση μας αυτή.

Χρύσα Παπακυργιάκη

Ψυχολόγος

Διεύθυνση Κοινωνικών Υπηρεσιών Δήμου Κορυδαλλού

Κέντρο Κοινότητας

Ξενοφώντος 5 και Πελοπίδα, 18120

chpapakirgiaki@koinonikes.korydallos.gr

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΕΝΤΡΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 24-25

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣcid ii 1597ed4cdbb714a9

ΚΑΘΩΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ, ΣΑΣ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ & ΩΡΑ 6μ.μ.  ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΦΟΙΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 8,45 Π.Μ.

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2024

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑΡΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 24-25

ΑΓΩΓΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ