Πρόσεχε πού μιλάς!

1000023761

Η Ε΄ τάξη του σχολείου παρουσιάζει σε πρώτη προβολή την ταινία μικρού μήκους ¨Πρόσεχε πού μιλάς!¨ που αποτελεί και την επίσημη συμμετοχή του 16ου Δ.Σ Ν.Ιωνίας στον 14ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους ¨Cinema…διάβασες;¨ της Δράμας.

Η ταινία αντλεί την έμπνευσή της από περιστατικά διαδικτυακής απάτης και εκφοβισμού, ιδιαίτερα στις μικρές ηλικίες, και θέλει να μεταφέρει το μήνυμα της εγρήγορσης και προσοχής απέναντι σε φαινόμενα που σταδιακά κάνουν ολοένα και πιο συχνά την εμφάνισή τους.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης, καθώς και στις εκπαιδευτικούς κ.κ Κατριαδάκη Μαρία (δασκάλα της Ε΄ τάξης), Χαριστού Νίκη ( εκπαιδευτικός Παράλληλης Στήριξης) και Γεωργοπούλου Κική ( εκπαιδευτικός Τμήματος Ένταξης) που οργάνωσαν και πραγματοποίησαν την την ταινία αυτή.

Ε΄ τάξη – ΤΑΙΝΙΑ _Πρόσεχε πού μιλάς (16ο Δ. Σχ. Ν. Ιωνίας) from Κική Γεωργοπούλου on Vimeo.