Έρχονται Χριστούγεννα
Τα παιδιά ξεκίνησαν να προετοιμάζονται για τα Χριστούγεννα. Έγραψαν χριστουγεννιάτικες κάρτες και ζωγράφισαν δέντρα με μπατονέτες. Ζωγράφισαν με τέμπερες και διακόσμησαν τις τσάντες που θα βάλουν όλες τις κατασκευές τους. Έφτιαξαν στολίδια από χρυσόχαρτα για το δέντρο στη γωνιά της συζήτησης.Στολίσαμε το δέντρο της τάξης μας και παρατηρήσαμε τα διαφορετικά σχήματα που έχουν τα στολίδια. Ακολούθησε ένα φύλλο εργασίας για τα σχήματα κύκλος, τετράγωνο, τρίγωνο και ορθογώνιο παραλληλόγραμμο.