ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2022-2023

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν

από 1 έως 20 Μαρτίου 2022

Για το σχολικό έτος 2022-2023 θα γραφτούν οι μαθητές/τριες που έχουν γεννηθεί το 2017 και το 2018

Απαραίτητα βήματα εγγραφής:

1. Είσοδος στην σελίδα της εφαρμογής

και επιλογή του Νηπιαγωγείου, στο οποίο ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας σας(συμβουλευτείτε τον παραπάνω χάρτη)

1. Χρήση κωδικών taxisnet για αυθεντικοποίηση
  2. Συμπληρώνετε τα στοιχεία επικοινωνίας, που θα σας ζητηθούν και ανεβάζετε σε ψηφιακή μορφή έναν λογαριασμό, που αποδεικνύει την μόνιμη κατοικία (όπως λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο)
  3. Όταν ελεγχθεί η αίτησή σας, θα ενημερωθείτε από το σχολείο για την ημέρα και ώρα που θα προσέλθετε για να προσκομίσετε και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, όπως:

α.)ΑΔΥΜ(ατομικό δελτίο υγείας)

β.) Βιβλιάριο υγείας και φωτοαντίγραφο της σελίδας εμβολίων

γ.) Υπεύθυνη δήλωση με την συναίνεση του έτερου γονέα/κηδεμόνα για την εγγραφή στο σχολείο(όχι του γονέα που έκανε την ηλεκτρονική εγγραφή)

Μετά την υποβολή της αίτησης, θα λαμβάνετε ενημερώσεις για την πορεία της, στο κινητό που έχετε δηλώσει κατά την ηλεκτρονική εγγραφή.
Η εγγραφή πρoνηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα!