Επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στο 3ο Γυμνάσιο Χαριλάου

Την Τετάρτη 24.5.22  οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας μαζί με τις  δασκάλες μας κ. Χασαπίδου και κ. Σαλαμπάση  επισκεφτήκαμε  το 3ο Γυμνάσιο Χαριλάου Θεσσαλονίκης.  Η υποδοχή από τον διευθυντή του γυμνασίου κ. Πάλλα, τον υποδιευθυντή κ. Λεβέντη και τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής  κ. Σαρδέλη  ήταν θερμή. Ξεναγηθήκαμε  σε όλους τους χώρους  του κτιρίου και κάναμε στάσεις, όπου είχαμε  την ευκαιρία να λάβουμε απαντήσεις σε όλα τα  ερωτήματά μας. Συνομιλήσουμε με κάποιους από τους καθηγητές που μας φάνηκαν φιλικοί και προσιτοί. Εντύπωση μας έκανε  ο μικρός αλλά πλούσιος σε αρωματικά και άλλα φυτά κήπος στην αυλή, καθώς και ο μικρός λαχανόκηπος. Φεύγοντας νιώσαμε πως  του χρόνου όλα θα πάνε καλά στο νέο μας ξεκίνημα, αρκεί να κρατήσουμε  όλοι την υπόσχεση που δώσαμε: Να σεβόμαστε και να τηρούμε τους κανόνες για μια αρμονική συμβίωση.

001a 001b 004 003