ΕΙΚΟΝΑ 2 Ε.Δ.Υ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί Ε.Δ.Υ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης). Στόχος της επιτροπής, είναι η ανάπτυξη συνεργατικών πρακτικών εκπαιδευτικής αξιολόγησης των μαθητών, συμβουλευτικής και υποστήριξης γονέων και μαθητών, αναπτύσσοντας ένα σχολείο για όλους τους μαθητές χωρίς διακρίσεις. Στην Ε.Δ.Υ. συμμετέχει Ψυχολόγος και Κοινωνική Λειτουργός και υπάρχει στενή συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Η συνεργασία σας διασφαλίζει εκ των προτέρων την επίτευξη του κοινού μας στόχου, που δεν είναι άλλος από την πρόοδο και την κοινωνικο-συναισθηματική ενίσχυση των μαθητών. Η Ε.Δ.Υ. βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Τρίτη (8:10 – 12:30) και δέχεται τους γονείς/κηδεμόνες, έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία στο 2410-236239.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Γούτου Ελένη