Α2- Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΑΦΗΓΗΣΗ!

Το Α2 σας παρουσιάζει το βιβλίο του για τα δικαιώματα του παιδιού!  “Οι περιπέτειες του Λευτέρη και της Αγάπης” είναι ένα μουσικό παραμύθι που γράφτηκε, εικονογραφήθηκε και ηχογραφήθηκε καθ’όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.  Έτσι μπορείτε να το ακούσετε, να το διαβάσετε ή και τα δυο μαζί   εδώ! Πώς σας φαίνεται;

The pupils of A2 present their book on children’s rights! “The Adventures of Lefteris and  Agapi (Love)” is a musical tale written, Illustrated and recorded throughout the school year. So you can listen to it, read it or do both here! Do you like it?

Σχετικά με Μαρία Πανουσιάδου

Μαρία Πανουσιάδου, δασκάλα στην Πρωτοβάθμια από το 2001. Έχω σχεδιάσει και υλοποιήσει προγράμματα etwinnig, Αγωγής υγείας και Πολιτιστικά. Έχω συμμετάσχει με ανακοίνωση στις εργασίες του 2ου Συνεδρίου “Εκπαίδευση Γλωσσικών Μειονοτήτων: Εκπαιδευτικοί μιλούν σε εκπαιδευτικούς για τις εμπειρίες τους” (Π.Τ.Δ.Ε. του Α.Π.Θ, 2002).
Έχω συμμετάσχει με εισήγηση στη διημερίδα των Καινοτόμων Δράσεων Ιουνίου 2013 της Π.Ε. Δυτ. Θεσσαλονίκης.

Κατηγορίες: eTwinning, ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.