Βοήθεια για ένα ονειρεμένο σχολείο!

Τα παιδιά μας αυτές τις μέρες βρέθηκαν αντιμέτωπα με ένα πρόβλημα που τους αφορούσε άμεσα: την επικινδυνότητα του αύλειου χώρου και την έλλειψη παιχνιδιών αυλής. Μετά από συζήτηση και μεγάλο προβληματισμό, καταιγισμό ιδεών, αποφάσισαν να ζωγραφίσουν τις ανάγκες του σχολείου μας, να φτιάξουμε ένα άλμπουμ και να το κοινοποιήσουμε στο δήμαρχό μας και σε όλους όσους πιστεύουμε ότι μπορούν να μας βοηθήσουν με το παρακάτω κείμενο:
“Αγαπητέ κ.δήμαρχε του Δήμου Σερρών, γονείς και φίλοι,
Εμείς τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του 14ου & 31ου Νηπιαγωγείου Σερρών, ζητάμε να μας βοηθήσετε με όποιον τρόπο μπορείτε και θέλετε, ώστε να κάνουμε κάποιες αλλαγές στην αυλή του σχολείου μας για να μπορέσουμε κι εμείς να τη χρησιμοποιήσουμε, γιατί τώρα έχει πολλά σημεία επικίνδυνα και ελάχιστα παιχνίδια.”