Τα παιδιά προσφέρουν αγάπη – Ευχαριστήρια Επιστολή

Το 13ο Δημοτικό Σχολείο συμμετείχε ενεργά στη δράση με πρωτοβουλία της Ένωσης Κυριών Δράμας – Σπίτι Ανοιχτής Φιλοξενίας με σκοπό να συγκεντρωθούν τρόφιμα και άλλα βασικά είδη για τους συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη, προσφέροντας προσωρινή ανακούφιση σε οικογένειες της κοινωνίας της Δράμας που βρίσκονται σε δυσχερή οικονομική κατάσταση.

Η διαδικασία συγκέντρωσης των τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης έγινε στον χώρο του σχολείου μας, σε ειδικά κουτιά με το λογότυπο του εν λόγω Φιλανθρωπικού και Πολιτιστικού Σωματείου, από Πέμπτη 30 Νοεμβρίου έως και Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023.

Η πρόεδρος του Φορέα, κα Αλίκη Τσιαμούρα, μας απέστειλε ευχαριστήριο σημείωμα για τη στήριξη μας μέσω της δράσης “ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΓΑΠΗ”.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024 01 08 145603