Τα νέα της βιβλιοθήκης μας!

IMG 6744

Το όραμά μας για την απόκτηση μιας Σχολικής Βιβλιοθήκης που θα ανταποκρίνεται στις εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας αρχίζει να παίρνει μορφή μέρα με τη μέρα. Η χαρά μας είναι απερίγραπτη.

Ευχαριστούμε πολύ τον γονέα και ταμία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  κ.Νικολλί για την συμβολή του στην ανανέωση της τάξης με ένα ιδιαίτερα επιμελή ελαιοχρωματισμό και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την αγορά των χρωμάτων.

Ευχαριστούμε θερμά το εκπαιδευτικό έργο  BATTIE που διενεργείται φέτος στην Ε΄ τάξη, για την σπουδαία και πολύτιμη δωρεά όλων των βιβλιοθηκών της αίθουσας. Συγκεκριμένα το έργο ΒΑΤΤΙΕ χρηματοδοτείται από τη UNICEF και υλοποιείται από το Εργαστήριο Μελέτης Διδασκαλίας και Διάδοσης της Ελληνικής Γλώσσας και της Πολυγλωσσίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας,  σε συνεργασία με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Η δυνατή προσπάθεια συνεχίζεται. Πολύ σύντομα θα έχουμε νεότερα…

IMG 6746 IMG 6745 IMG 6744