Ψηφιακή δανειστική βιβλιοθήκη

Δανειστική Βιβλιοθήκη και & Ψηφιακοί Κριτικοί Βιβλίων

Για να αξιοποιήσουμε στο έπακρο τα καινούρια βιβλία που έφτασαν στο σχολείο μας, αποφασίσαμε να… σας τα στείλουμε στο σπίτι!
Έτσι ξεκίνησε η ιδέα της δανειστικής μας βιβλιοθήκης. Από την 21η Οκτωβρίου και κάθε Παρασκευή, ο κάθε μαθητής θα επιλέγει ένα από τα βιβλία μας για να το πάρει στο σπίτι. Με τη βοήθεια των γονέων και κηδεμόνων των μικρών μας μαθητών, τα παιδιά θα μπορέσουν να γίνουν… ψηφιακοί κριτικοί βιβλίων!

Η λίστα με τα βιβλία μας βρίσκεται εδώ όπου και θα γίνεται η κριτική των βιβλίων από τους μαθητές μας.

Για να πάρει νέο βιβλίο, ο κάθε μαθητής θα πρέπει να έχει επιστρέψει το προηγούμενο. Ιδανικά, τα βιβλία της προηγούμενης εβδομάδας να έχουν επιστραφεί μέχρι την Τετάρτη της επόμενης εβδομάδας. Την 21η Οκτωβρίου, οι μαθητές θα πάρουν τα πρώτα τους βιβλία στο σπίτι. Για τον λόγο αυτό, καλό θα ήταν αυτά να έχουν επιστραφεί μέχρι την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2022.