Εγγραφές μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-2024

.jpg
Ενημερώνουμε τους γονείς οτι οι εγγραφές νηπίων και προνηπίων στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023. Οι εγγραφές γίνονται ηλεκτρονικά  από τους γονείς/κηδεμόνες.
Την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες για το Νηπιαγωγείο που ανήκει το νήπιο-προνήπιο, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους , μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr/
ΠΡΟΣΟΧΗ: Για τα προνήπια που ήδη φοιτούν στο Νηπιαγωγείο δε χρειάζεται νέα εγγραφή! Η ανανέωση της εγγραφής γίνεται αυτεπάγγελτα!
Όταν ολοκληρωθεί η ηλεκτρονική εγγραφή απο τους γονείς, η διεύθυνση του Νηπιαγωγείου θα επικοινωνήσει μαζί τους για να προσέλθουν στο σχολείο σε προκαθορισμένο ραντεβού και να συμπληρώσουν τα υπόλοιπα έντυπα που χρειάζονται για την ολοκλήρωση της εγγραφής.

Μπορείτε να διαβάσετε την εγκύκλιο των εγγραφών μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2023-24 εδώ.