Αγαπητοί γονείς, αγαπημένα μας παιδιά

KΑΛΟ ΜΗΝΑ!

Με μεγάλη χαρά σας καλωσορίζουμε στο ολοκαίνουριο blog του νηπιαγωγείου ,το καινούριο μέσο επικοινωνίας μας !

Η επικοινωνία δεν έχει σκοπό να αντικαταστήσει το σχολείο. Η σχέση μαθητή/εκπαιδευτικού, μαθητή/συμμαθητών και εκπαιδευτικού/ομάδας μαθητών όπως λαμβάνει χώρα στο σχολείο είναι αναντικατάστατη, όπως και η επαφή και η στήριξη σωματική και ψυχολογική που είναι η βάση της εκπαιδευτικής/παιδαγωγικής διαδικασίας.

Σκοπός μας είναι να σας δείξουμε ότι είμαστε δίπλα σας και να διατηρήσουμε επαφή με εσάς και κυρίως τα παιδιά σας, να σας στηρίξουμε με όποιον τρόπο μπορούμε την περίοδο που τα σχολεία είναι κλειστά λόγω της πανδημίας.

Το υλικό του blog θα ενημερώνεται συχνά,ώστε να έχετε διαρκώς κάτι νέο από εμάς!

Σας φιλούμε , ευχόμαστε να είμαστε όλοι καλά και ν’ανταμώσουμε το συντομότερο δυνατόν!

Οι Νηπιαγωγοί του 126ου Νηπιαγωγείου Αθηνών

Nέο άρθρο για την παγκόσμια ημέρα παδικού βιβλίου!