Στην καρδιά του χειμώνα ξεπροβάλλει η νυφούλα του χειμώνα! Μα ποια άλλη; Η Αμυγδαλιά…που κάθε Φεβρουάριο φοράει τα καλά της και ξυπνάει την άνοιξη με τα υπέροχα χρώματά της!!!Αφού είδαμε εικόνες από ανθισμένες αμυγδαλιές, παρακολουθήσαμε το μύθο της αμυγδαλιάς και τον ζωγραφίσαμε. Στη συνέχεια συμπληρώσαμε το σταυρόλεξο της αμυγδαλιάς και δημιουργήσαμε χειροτεχνίες που θα μας […]
Αρχεία για 27 Φεβρουαρίου, 2024
“Η Αμυγδαλιά”
Φεβ 202427
Πρόσφατα σχόλια