ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών /τριών που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Α΄τάξη του Δημοτικού σχολείου για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν:

Από 1η έως 20η Μαρτίου 2024

Ώρες  10:00 – 11:15 κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη Διεύθυνση του Σχολείου:

210-2922115

Πληροφορίες σχετικές με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του σχολείου φαίνονται στο δίπλα αναρτημένο έγγραφο.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας
  2. Βιβλιάριο Υγείας του μαθητή/μαθήτριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου που αποδεικνύει την πραγματοποίηση των προβλεπόμενων εμβολίων(ενταγμένων στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών)
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή