Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το 11ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου (μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς, δραστηριότητες,…).

Γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019 το σχολείο μας θα είναι κλειστό λόγω της σχολικής αργίας των Τριών Ιεραρχών.

Ανοίγουμε την Τετάρτη 9 Ιανουαρίου στις 10:00΄ π.μ.

Αγαπητοί γονείς λόγω του πρωϊνού παγετού, οι παιδικοί σταθμοί και τα σχολεία του Δήμου Χαλανδρίου θα ανοίξουν την Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019 στις 10:00΄ π.μ.

Οι παιδικοί σταθμοί και τα σχολεία του Δ. Χαλανδρίου θα παραμείνουν κλειστά

Αγαπητοί γονείς λόγω παγετού, οι παιδικοί σταθμοί και τα σχολεία του Δήμου Χαλανδρίου θα παραμείνουν κλειστά την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019.

Καλές γιορτές – Ευτυχισμένος ο Καινούριος Χρόνος

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 11ου Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίου σας στέλνουν 2019 ευχές με την ελπίδα ο Καινούριος Χρόνος να μας φέρει ΥγείαΧαράΔημιουργίαΠροοπτική.

Κλειστά όλα τα σχολεία της Αττικής αύριο λόγω έντονων καιρικών φαινομένων

Λόγω των ιδιαίτερα έντονων και επικίνδυνων καιρικών φαινομένων και της επαγόμενης δυσκολίας λειτουργίας των σχολείων και μετακίνησης των μαθητών, με απόφαση της Περιφερειάρχη, Ρένας Δούρου αύριο, Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου θα παραμείνουν κλειστά όλα τα σχολεία Α’Βάθμιας και Β’Βάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Αττικής.

Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς, αγαπημένοι μας μαθητές,

Την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 στις 08.30΄ π.μ. θα ξεκινήσουμε την νέα μας σχολική χρονιά με τον Aγιασμό.

Στη συνέχεια θα ακολουθήσει μια σύντομη ενημέρωση από τον Διευθυντή του σχολείου στους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης και στους γονείς των μαθητών που θα παρακολουθήσουν το Ολοήμερο Πρόγραμμα (από τις 13.15΄ έως τις 15.00΄ ή τις 16.00΄).

Στο τέλος θα παραμείνουν όλοι οι γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης για μια πρώτη επικοινωνία με τις εκπαιδευτικούς που ανέλαβαν την Α΄ τάξη.

Δρ. Κων/νος Δ. Αρβανιτάκης

Μια συναυλία για την Αρλέτα…

Την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018 (πρωί για τους μαθητές και 19:30 για τους γονείς) θα δοθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας από τους μαθητές της Δ΄ τάξης η παράσταση: «Μια συναυλία για την Αρλέτα…». Σας περιμένουμε!

ΒΑΒΥΛΩΝΙΑ

Την Παρασκευή 25 Μαΐου 2018 (09:00΄ για τους μαθητές και 19:00 για όλους) θα δοθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας από τους μαθητές της Στ΄ τάξης η θεατρική παράσταση – κωμωδία: «ΒΑΒΥΛΩΝΙΑ». Αυτό το έργο του Δ. Κ. Βυζάντιου (σε διασκευή Γ.  Διζικιρίκη) αφορά την «κατά τόπους διαφθορά της ελληνικής γλώσσης» και παρουσιάζεται ως διάχυση του εκπαιδευτικού προγράμματος της Στ΄ τάξης: «ΓΛΩΣΣΑ ΛΑΝΘΑΝΟΥΣΑ ΤΑ ΑΛΗΘΗ ΛΕΓΕΙ».

Β΄ φάση Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης» 2018

Το σχολείο μας έχει για δεύτερη χρονιά τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσει το Σάββατο 19 Μαΐου 2017 τη β΄ φάση του Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης» 2018 για τους μαθητές Ε΄ και Στ΄ τάξης. Για τη διευκόλυνση προσέλευσης (09:30 π.μ.) των γονιών τους στο σχολείο μας σας υποδεικνύουμε τις δύο ευκολότερες διαδρομές, τις οποίες μπορείτε να ακολουθήσετε (βλ. και επισυναπτόμενο χάρτη):

(α) Διαδρομή από τη Λεωφόρο Κηφισίας: Λεωφόρος Κηφισίας (πριν από το δαχτυλίδι του ΟΤΕ) – Οδός Φραγκοκκλησιάς (δεξιά) – Οδός Σάμου (αριστερά) – Οδός Ι. Χρυσοστόμου (δεξιά) – Οδός Κριεζή – σχολείο.

(β)  Διαδρομή από τη Λεωφόρο Πεντέλης: Λεωφόρος Πεντέλης – Οδός Πολυδρόσου (Ρέμα Χαλανδρίου) – Οδός Γιασεμιών – Οδός Ακακιών – Οδός Χρυσανθέμων – Οδός Κριεζή – σχολείο.

Καλώς ορίσατε!!!

Όρια του 11ου Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίου

Αναλυτικά: Οδός Ναρκίσσων (από Νο 58 έως Νο 2) => Οδός Ροδοδάφνης (από Νο 63 έως Νο 31 – από την Οδό Γαζίας και κάτω συμπεριλαμβάνονται και τα ζυγά) => Οδός Γαζίας (από Νο 8 έως Νο 2) => Οδός Ακακιών (από Νο 31 έως Νο 47 – μέχρι τη οδό Στρατηγού Ρογκάκου και έως Νο 36, τα ζυγά) => Οδός Στρατηγού Ρογκάκου (από Νο 43 έως Νο 65) => Οδός Σάμου (ολόκληρη από την αριστερή μεριά (όλα τα μονά) και τα ζυγά μέχρι τη Ρογκάκου (Νο 46 στη Σάμου) => Οδός Φραγκοκλησιάς (από «ΑΕΠΙ» έως «Αμαρουσίου – Χαλανδρίου» χωρίς κατοικίες) => Οδός Αμαρουσίου – Χαλανδρίου (από Νο 51Β έως Νο 93) => Οδός Βάρναλη (συνέχεια της Αμαρουσίου – Χαλανδρίου από Νο 62 και πάνω (π.χ. Νο 64, Νο 66, Νο 68, …) => Οδός Μονεμβασιάς (από Νο 26 έως Νο 30). (Σημείωση: Η οδός Κριεζή έως Νο 65 στα μονά και έως Νο 74 στα ζυγά νούμερα).