Αναφερόμενοι στη γιορτή της μητέρας, κουβεντιάσαμε με τα παιδιά για τα συναισθήματα που νιώθουν όταν ακούνε τη λέξη μητέρα καθώς και για το πώς πιστεύουν ότι τα φροντίζει η μητέρα τους αλλά και για το τι κάνουν και αυτά από την πλευρά τους για αυτήν. Στη συνέχεια τα παιδιά ζωγράφισαν σε ομάδες τον πίνακα του Klimt “Μητέρα και παιδί”. Η μέρα τελείωσε με τη δημιουργία κάρτας για τις μαμάδες με τα παιδιά να γράφουν λόγια αγάπης.
ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.