Επιμορφωτική συνάντηση

Το 10ο Νηπιαγωγείο σε συνεργασία με το 48ο Νηπιαγωγείο στα πλαίσια συνεργασίας Οικογένειας- Σχολείου διοργάνωσε  επιμορφωτική συνάντηση για επιμόρφωση και ενδυνάμωση των γονέων σε θέματα που αφορούν τα όρια και τη συνεργασία γονέων – παιδιών, με τίτλο:
“ΑΞΙΑ ΤΩΝ «ΟΡΙΩΝ» ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ”. Η  συγκεκριμένη δράση έγινε στα πλαίσια σχεδίου δράσης που εκπονεί το Νηπιαγωγείο μας για την σχολική χρονιά 2021-2022 με τίτλο: «Σχέσεις σχολείου -οικογένειας».
 Συντονίστρια της επιμορφωτικής συνάντησης ήταν η κα. Βασιλική Τσιάτα, Κοινωνιολόγος και Στέλεχος του Κέντρου Πρόληψης Π.Ε. Λάρισας – Ο.ΚΑ.ΝΑ.
Η επιμορφωτική συνάντηση  η οποία πραγματοποιήθηκε  με επιτυχία την Τρίτη 22/03/2022 στις 18:00 έγινε μέσω τηλεδιάσκεψης στην πλατφόρμα Webex  και πήραν μέρος γονείς  και εκπαιδευτικοί του 10ου ,48ου και 42ου Νηπιαγωγειου  .
 Μετά την εισήγηση της κας. Β. Τσιάτα  ακολούθησε  διεξοδική συζήτηση και απαντήθηκαν ερωτήματα που αφορούσαν το σχετικό θέμα.