![radio 16 Ιουνιου 2020 Α (4)](https://blogs.sch.gr/10nipalim/files/2020/06/radio-16-Ιουνιου-2020-Α-4-e1592769092294.jpg?x18403)
Το 4o ΠΕΚΕΣ Αττικής, σε συνεργασία με το European School Radio – Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο και στο πλαίσιο των δράσεων του για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, δημιουργεί μια νέα δράση επικοινωνίας για εκπαιδευτικούς και μαθητές στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας. Εκπαιδευτικοί με συγγραφικό έργο, αλλά και μαθητές που έχουν διακριθεί σε λογοτεχνικό διαγωνισμό, διαβάζουν πεζογραφήματα (παραμύθια, διηγήματα, αποσπάσματα από νουβέλες και μυθιστορήματα) που έχουν δημιουργήσει οι ίδιοι.
Την Τρίτη 16/4, η Νηπιαγωγός Μαρία Φραγκιά, διάβασε αποσπάσματα από το βιβλίο της “Το αλφαβητάρι της φύσης” .