Εγγραφές μαθητών σχολικού έτους 2024 – 2025

Γνωστοποιούμε ότι για το σχολικό έτος 2024 – 2025 θα εγγραφούν στην Α΄ τάξη τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2018.

Η αίτηση εγγραφής κατατίθεται στο σχολείο ΜΟΝΟ από τους γονείς από 1 έως 20 Μαρτίου 2024 από τις 12.00 μέχρι τις 13.30.

Δεν θα ληφθεί υπόψη η διεύθυνση εργασίας των γονέων.

Κατά την εγγραφή, όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να κάνουν αίτηση για να παρακολουθήσει το παιδί τους το Ολοήμερο Σχολείο.

Για την εγγραφή απαιτούνται:

1. Αίτηση εγγραφής υπογεγραμμένη ΚΑΙ από τους δύο γονείς (έντυπο Αίτησης Εγγραφής)
  1. Βιβλιάριο υγείας από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών
  1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (έντυπο Α.Δ.Υ.Μ. – μπορεί να προσκομισθεί και αργότερα)
  1. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου
  1. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας από δημόσιο φορέα, που να έχει εκδοθεί στο όνομα των γονέων (λογ/σμός ΟΤΕ, ΔΕΗ, ΕΥΑΘ, εκκαθαριστικό εφορίας) ή ΔΥΟ αποδεικτικά από ιδιώτες παρόχους (π.χ. κινητή τηλεφωνία ΚΑΙ φυσικό αέριο).

Υπεύθυνες Δηλώσεις κατοικίας ή φιλοξενίας ΔΕΝ αποτελούν αποδεικτικά στοιχεία κατοικίας.

Οδοί εγγραφής10ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις Σχολείου | Ετικέτες: , , , , | Γράψτε σχόλιο

Επικαιροποιημένος Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Ενημερωτικές ημερίδες “Υγιεινή των χεριών”

Την Τετάρτη και την Παρασκευή, 10 και 12 Ιανουαρίου αντίστοιχα, έγιναν στο αμφιθέατρό μας 2bc7be0a2 b51e 40b8 bb27 cc10d6812f32 ενημερωτικές ημερίδες για τους μαθητές όλων των τάξεων, με θέμα την “Υγιεινή των χεριών“,  από την Σχολική Νοσηλεύτρια του σχολείου μας κα Κουλελή Καλλιόπη, με τεχνική βοήθεια από την επίσης Σχολική Νοσηλεύτρια κα Χρισοστομίδη Μαρία.
Η κάθε παρουσίαση περιλάμβανε σχετικό ενημερωτικό βίντεο, συζήτηση, πρακτικό εργαστήριο και παρουσίαση με Power Point.

Συλλογικός Προγραμματισμός Σχολικής Μονάδας 2022 – 2023