Aναστολή λειτουργίας Σχολικών Μονάδων Α/μιας Δήμου Αθηναίων λόγω καύσωνα.

Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Δημάρχου Αθηναίων αναστέλλεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων Α/μιας ( Νηπιαγωγεία & Δημοτικά) περιοχής ευθύνης του Δήμου Αθηναίων για την Τετάρτη 12/06/2024 και Πέμπτη 13/06/2024 λόγω καύσωνα. Ως εκ τούτου η προγραμματισμένη σχολική γιορτή λήξης ακυρώνεται.

Λήψη αρχείου

Πρόσκληση για την καλοκαιρινή μας σχολική γιορτή την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 και ώρα 19:00

Με λογισμό και μ’ όνειρο…

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην καλοκαιρινή μας σχολική γιορτή,

την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 και ώρα 19:00 στην αυλή του σχολείου μας.”

Οι μαθητές, ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του 106ου Δ.Σ. Αθηνών.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ page 0001

Project από την Ε’ τάξη με τίτλο: “10 GOLDEN RULES: HAVE FUN UNDER THE SUN”.

Oι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Ε1 και Ε2 με αφορμή την λήξη της σχολικής χρονιάς 2023-2024, με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού αγγλικής γλώσσας κ. Δημητρακοπούλου κατασκεύασαν  ένα φυλλάδιο με συμβουλές για ασφαλή παιχνίδια στην θάλασσα κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο. Αφού το εικονογράφησαν, το μοίρασαν στους μαθητές της Δ’ και ΣΤ’ τάξης. Το project που έχει τίτλο 10 GOLDEN RULES: HAVE FUN UNDER THE SUN” ολοκληρώθηκε με την δημιουργία poster.

have fun under the sun leaflet 1have fun under the sun leaflet 2

have fun under the sun leaflet 3

have fun under the sun poster

Ευχαριστίες προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την προσφορά φωτοτυπικού μηχανήματος.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 106ου ΔΣ Αθηνών για την προσφορά φωτοτυπικού μηχανήματος στο σχολείο μας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 106ου Δ.Σ. Αθηνών.