Rocking aroung the Christmas tree – song

Χριστούγεννα στο 1ο Γυμνάσιο

Με μεγάλη χαρά, αγάπη και φροντίδα οι μαθητές και μαθήτριες της ομάδας βιβλιοθήκης δημιούργησαν όμορφα στολίδια και τα διέθεσαν στην εκπαιδευτική κοινότητα, καθώς και στους γονείς – κηδεμόνες, με σκοπό τη συγκέντρωση χρημάτων για την ανανέωση της σχολικής μας βιβλιοθήκης.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς όλους τους γονείς και κηδεμόνες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και τους ευχόμαστε οι Άγιες Ημέρες που πλησιάζουν να είναι γεμάτες αγάπη, υγεία και ευτυχισμένες στιγμές με τους οικείους τους.

Ετικέτες:

Sign language Merry Christmas

Ετικέτες:

Christmas match

Χριστούγεννα 2022

Χριστουγεννιάτικες ευχές

Ετικέτες: ,

Χριστουγεννιάτικο μπαζάρ

Περιμένω τις ιδέες σας για το Χριστουγεννιάτικο μπαζάρ του σχολείου μας … Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα χρησιμοποιηθούν για την ανανέωση της σχολικής μας βιβλιοθήκης.

Ετικέτες: ,

Συννεφόλεξο

wordle

We are the world

Watch the video ‘We are the world‘ for Haiti in 2010.

Διδασκαλία αγγλικής κατά επίπεδα στο γυμνάσιο

Δημοσιεύω την εγκύκλιο με την οποία ορίζεται η κατάταξη σε επίπεδα όλων των μαθητών του γυμνασίου στο μάθημα της αγγλικής γλώσσας. Ελπίζω να βοηθήσει όλους όσοι εμπλέκονται στη διαδικασία, επειδή κάποιες φορές υπάρχουν παρανοήσεις ή παραλήψεις (εσκεμμένες ή μη) …

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ

Καλημέρα κόσμε!