Οδηγίες για τη Γραπτή Εργασία

ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

Η εργασία πρέπει να περιλαμβάνει:

• Εξώφυλλο
  • Περιεχόμενα και
  • Κεφάλαιο 1ο

όπως φαίνεται παρακάτω στα υποδείγματα

Η γραπτή εργασία μου πρέπει να είναι έτοιμη και να έχει σταλεί στο παραπάνω e-mail μέχρι 3/1/2021

Υποδείγματα επισυνάπτονται παρακάτω:

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Τεχνολογία Α' Γυμνασίου | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες για τη Γραπτή Εργασία

Οδηγίες για την Κατασκευή

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

1. Στέλνετε μήνυμα στο e-class με το θέμα που θέλετε και την Τεχνολογική Ενότητα στην οποία ανήκει (πληροφορίες για τις τεχνολογικές ενότητες στο 3ο κεφάλαιο)
  2. Περιμένετε να σας απαντήσω κι αν όλα είναι καλά μπορείτε να ξεκινήσετε την κατασκευή σας, πάντα με την επίβλεψη κάποιου ενήλικα.
  3. Χρησιμοποιώ οποιοδήποτε υλικό, αλλά προτιμώ αυτά που ήδη έχω στο σπίτι.
  4. Το μέγεθος της κατασκευής να είναι τέτοιο που να χωρά σε μία πλαστική ή χάρτινη τσάντα.
  5. Βγάζω τέσσερεις (4) φωτογραφίες. Μία στην αρχή με όλα τα υλικά που θα χρησιμοποιήσω, μία στο τέλος με την κατασκευή μου ολοκληρωμένη και δύο ενδιάμεσα.
  6. Στέλνω τις φωτογραφίες στο 4gympf@gmail.com Δεν ξεχνώ να γράψω στο e-mail το ονοματεπώνυμό μου και το τμήμα μου.
  7. Η κατασκευή μου πρέπει να είναι έτοιμη μέχρι 3/1/2021
Κατηγορίες: Τεχνολογία Α' Γυμνασίου | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες για την Κατασκευή

OpenArt

Μελέτη Περιβάλλοντος

Κατηγορίες: Δράσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο OpenArt

Εθελοντισμός

DSC_0873-55

Εθελοντισμός

Κατηγορίες: Δράσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εθελοντισμός

Τρισδιάστατη Σχεδίαση και Εκτύπωση

IMG_20200602_100301_1-w2

2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Τρισδιάστατης Σχεδίασης και Εκτύπωσης ST3dM
για μαθητές Γυμνασίων

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός διεξάγεται στο πλαίσιο της ευρύτερης προσπάθειας του Εργαστηρίου Διδακτικής της Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας για την εισαγωγή της εκπαιδευτικής φιλοσοφίας STEΑM ( Science – Technology – Engineering – Art -Mathematics ) στο Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα.

Σκοποί – Στόχοι του Διαγωνισμού
Σκοπός αυτού του διαγωνισμού είναι να εισάγει τους μαθητές στην χρήση 3d εκτυπωτή όσο και να τους ευαισθητοποιήσει σε κοινωνικά και επιστημονικά ζητήματα.

4ο Γυμνάσιο Π. Φαλήρου

2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Τρισδιάστατης Σχεδίασης & Εκτύπωσης

Ομάδα Γυμνασίου : Οι Εξωγήινοι

Εκπαιδευτικοί