Εγκατάσταση και πρώτη χρήση του Cisco WEBEX Meeting σε Η/Υ

webex-pc1

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές/τριές για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε την τηλεδιάσκεψη στην πλατφόρμα Cisco Webex Meeting με Ηλεκτρονικό Υπολογιστή (σταθερό ή φορητό) που χρησιμοποιεί το σχολείο σας ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες.

Για να συνδεθείτε στην ψηφιακή αίθουσα διδασκαλίας του εκπαιδευτικού θα πρέπει να ξέρετε 2 πράγματα, την ώρα του μαθήματος καθώς και τη διεύθυνση δωματίου. Η διεύθυνση θα είναι της μορφής
όπου yyyy θα είναι διαφορετικό για κάθε εκπαιδευτικό. Αυτά θα περιλαμβάνονται στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα που σας έχει στείλει το σχολείο με email. Συνεχίστε την ανάγνωση του “Εγκατάσταση και πρώτη χρήση του Cisco WEBEX Meeting σε Η/Υ”

Τηλεφωνική σύνδεση σε τηλεδιάσκεψη στο Cisco WEBEX Meeting

webex-phone

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές, μαθήτριες σε περίπτωση που δεν μπορούμε να πάρουμε μέρος, μέσω διαδικτύου, σε τηλεδιάσκεψη με Cisco WEBEX Meeting που κάνει ο εκπαιδευτικός του σχολείου μας, μπορούμε να πάρουμε μέρος και τηλεφωνικά.

Αν λοιπόν το δίκτυο μας είναι πεσμένο, είτε έχουμε κάποια τεχνική δυσκολία με τον υπολογιστή/κινητό/τάμπλετ, είτε δεν έχουμε κανέναν τρόπο σύνδεσης αλλά μπορούμε να πάρουμε τηλέφωνο, τότε πρέπει να ενημερώσουμε το σχολείο μας και θα μπορέσουμε να συνδεθούμε τηλεφωνικά με τον εξής τρόπο. Συνεχίστε την ανάγνωση του “Τηλεφωνική σύνδεση σε τηλεδιάσκεψη στο Cisco WEBEX Meeting”

webex-mobile2

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές/τριές για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε την τηλεδιάσκεψη στην πλατφόρμα Cisco Webex Meeting που χρησιμοποιεί το σχολείο σας ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες.

όπου yyyy θα είναι διαφορετικό για κάθε εκπαιδευτικό. Αυτά θα περιλαμβάνονται στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα που σας έχει στείλει το σχολείο με email. Συνεχίστε την ανάγνωση του “Οδηγός μαθητή για την εγκατάσταση και πρώτη χρήση του Webex Meeting σε κινητό (smartphone) και τάμπλετ”