Το κουτί της Πανδώρας

Στις 13 & 14 Μαΐου 2013 η θεατρική ομάδα του Γυμνασίου μας “ανέβασε” με μεγάλη επιτυχία τη θεατρική παράσταση “το Κουτί της Πανδώρας”. Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν και χάρισαν στιγμές γέλιου στο κοινό της περιοχής μας.

Έπαινος για τους μαθητές του καλλιτεχνικού εργαστηρίου Γυμνασίου Αμυνταίου.

Κλείνει μια σχολική χρονιά γεμάτη από το άρωμα της δημιουργίας. Το εργαστήρι “Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν” κατόρθωσε να δώσει χαρά με δύο διαφορετικές εκδηλώσεις:

1ον το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι Αγάπης ( όπου  παρουσιάσαμε πανέμορφες Χριστουγεννιάτικες δημιουργίες και καταφέραμε , εν καιρώ κρίσης, να συγκεντρώσουμε το ποσό των 900 ευρώ,  τα οποία  και καταθέσαμε σε λογαριασμό μαθητή με σοβαρότατη ασθένεια)

2ον τη θεατρική παράσταση ¨Το κουτί της Πανδώρας”  που χάρισε άφθονο γέλιο στο  κοινό  σε μια εποχή που  χρειαζόμαστε ακόμα πιο πολύ να γελάσουμε και να ξεχαστούμε.

Τι να πω παιδιά μου; Εύγε! Για την ανιδιοτελή προσφορά σας στο παζάρι Αγάπης. Εύγε! Για την προσήλωσή σας στη θεατρική ομάδα ( παρά τις τόσες ώρες πρόβας). Εύγε γιατί δώσατε μαθήματα αγάπης και προσφοράς. Να είστε ευλογημένα!