Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας

.jpg

Σας προσκαλούμε στην κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας μας που θα γίνει στο σχολείο μας την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2022, στις 14:00 το μεσημέρι.

Θα τηρηθούν αυστηρά τα μέτρα προστασίας κατά του COVID-19.

school

​Το 33ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου  βρίσκεται  στο δυτικό  μέρος της  πόλεώς μας, στη συνοικία  Δειλινά. Το  όνομά  της  το  πήρε  από  το  όμορφο  δειλινό (ηλιοβασίλεμα )  που  απολαμβάνει   ο επισκέπτης  όταν βρεθεί απογευματινές ώρες στη συνοικία μας.
Στο  μέσο  των   Δειλινών,  στην  πλατεία,  βρίσκονται  η  εκκλησία  του  Αγίου  Στυλιανού   και   το  σχολικό συγκρότημα Δειλινών το οποίο λειτουργεί από το 1975.

Στο σχολικό συγκρότημα στεγάζονται:

•       Το 33ο Δημοτικό
  •       Το 9ο Γυμνάσιο
  •       Το 10 Λύκειο

Το σχολείο μας διαθέτει κλειστό γυμναστήριο με γήπεδα Βόλεϊ, Μπάσκετ και με πολλά γυμναστικά όργανα.

Η αυλή του είναι αρκετά μεγάλη και περιφραγμένη. Έχει γήπεδα Βόλεϊ  και Μπάσκετ. Είναι  επίσης  χώρος  που γίνεται το μάθημα Φυσικής Αγωγής και χώρος που οι μαθητές ξεδιπλώνουν όλες τις πτυχές του χαρακτήρα τους.

Ήρθαν τα Χριστούγεννα!

Πάτησε στον παρακάτω σύνδεσμο και διάβασε το χριστουγεννιάτικο παραμύθι!

Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ_ΕΥΡΙΔΙΚΗ ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ

Πάτησε στον παρακάτω σύνδεσμο και άκουσε Χριστουγεννιάτικα τραγούδια!

Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο και γράψτε τις ευχές σας στους συμμαθητές σας!

Γράψτε τις ευχές σας!