Παιδική HELMEPA

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Καλό Καλοκαίρι!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλό Καλοκαίρι!!!

ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Πάρκο Λιθαρίτσια Σάββατο 15 Ιουνίου 2024

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Δήμος Ιωαννιτών γιορτάζει τη λήξη της σχολικής χρονιάς με ένα πικνίκ στα Λιθαρίτσια

Ευχαριστήρια επιστολή

Ευχαριστήρια επιστολή από το Σύλλογο Παραπληγικών και Κινητικά  Αναπήρων και όλων των παθήσεων Ν. Πέλλας για τη δράση “Συλλέγουμε πλαστικά καπάκια και προσφέρουμε αναπηρικά αμαξίδια”.

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστήρια επιστολή

ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΑΦΗΣ 2023-2024

Έπαινος Σχολικής Επιβράβευσης

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΙΝΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΑΦΗΣ 2023-2024

Περιβαλλοντική Δράση

Μια ακόμη ημέρα περιβαλλοντικής δράσης στο σχολείο μας με παιγνίδι, πειράματα, βιντεοπροβολή και κατασκευές, υλοποιώντας το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα του ΚΕΠΕΑ Κόνιτσας «Το Ποτάμι και η Περλίτα, η μικρή σταγόνα».
Μελετήσαμε το νερό σε όλες τις μορφές του (υγρό – αέριο – στερεό) και πώς αυτές οι μορφές συνδυάζονται στον μεγάλο κύκλο του νερού, στη φύση.
Ευχαριστούμε πολύ την παιδαγωγική ομάδα του ΚΕΠΕΑ Κόνιτσας!

IMG 5945 IMG 5948 IMG 5947 IMG 5946

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Περιβαλλοντική Δράση

Ενδοσχολική Δράση

Τη Δευτέρα 03/06/2024 πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση με εισηγητή τον κ. Κούτρα Βασίλειο, Καθηγητή Αγωγής Υγείας του Π.Τ.Ν. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και επιστημονικά υπεύθυνο της «Σχεδίας», Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής Ψυχοκοινωνικής Υγείας. Η εκδήλωση είχε θέμα «Ο ρόλος των γονέων στη διαμόρφωση της προσωπικότητας των παιδιών τους».

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Κούτρα και όλους τους γονείς / κηδεμόνες που συμμετείχαν στην δράση μας, καθώς και την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.
IMG 5908 IMG 5911 IMG 5912

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενδοσχολική Δράση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ

Επίσκεψη Οδοντιάτρων του Κέντρου Υγείας Ιωαννίνων στο Νηπιαγωγείο μας, για την υλοποίηση προγράμματος Αγωγής Στοματικής Υγείας.
Τους/τις ευχαριστούμε πολύ!

IMG 5898 IMG 5899

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ

Κυκλοφοριακή Διαπαιδαγώγηση μαθητών/μαθητριών

Ευχαριστούμε πολύ την Τροχαία Ιωαννίνων!
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κυκλοφοριακή Διαπαιδαγώγηση μαθητών/μαθητριών