Εγγραφές Μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Λήψη αρχείου

Σύμφωνα με την Φ.6/21380/Δ1-28/02/2024 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘΑ, οι εγγραφές προνηπίων θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου 2024 μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης

με υποβολή   ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής από τους γονείς (χρήση κωδικών taxisnet) για το Νηπιαγωγείο που ανήκουν, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους. Μετά την υποβολή της αίτησης οι γονείς ενημερώνονται με μήνυμα στο κινητό τηλέφωνο που έχουν δηλώσει.

Αφού η αίτηση γίνει αποδεκτή,προσκομίζονται στο Νηπιαγωγείο τα παρακάτω  δικαιολογητικά

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ΑΔΥΜ
  2. Βιβλιάριο Υγείας Μαθητή/τριας
  3. Γνωμάτευση ΚΕΔΑΣΥ ή δημόσιου Ιατροπαιδαγωγικού Κέντρου σε περίπτωση μαθητή/τριας με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες
  4. Αποδεικτικό Μόνιμης Κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΚΟ/συμβόλαιο κατοικίας/εκκαθαριστικό εφορίας)
  5. Πιστοποιητικό Γέννησης παιδιού

Η προσκόμιση των δικαιολογητικών γίνεται κατόπιν ραντεβού στο τηλ. 2552350213, από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρα 12:45 – 13:30.

*Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025, εγγράφονται μαθητές γεννημένοι το 2020 (προνήπια).

Οι μαθητές που είναι γεννημένοι το 2019 (νήπια),εγγράφονται αυτόματα και δεν απαιτείται καμία ενέργεια εκ μέρους των γονέων.

* Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου, θεωρούνται εκπρόθεσμες και απαιτείται έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου.

*******************

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2552350213

Mail: mail@nip-leptis.evr.sch.gr

Διαχείριση κρούσματος διεισδυτικής στρεπτοκοκκικής λοίμωξης A (iGAS) στο σχολικό περιβάλλον (38356/726/06-02-2024)

Η ενημέρωση σχετικά με την διαχείριση κρούσματος διεισδυτικής στρεπτοκοκκικής λοίμωξης Α (iGAS) στο σχολείο.

Στρεπτόκοκκος iGAS_σχ.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΤΙΚΕΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ eTwinning

Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας έχει βραβευτεί με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την εργασία στο έργο του eTwinning “The T(h)ree masketeers – Οι σωματοφύλακες των δέντρων”.

Αυτό σημαίνει ότι η εργασία σας, η εργασία των μαθητών σας και η συνεργασία με τους συνεργάτες σας πληρούσαν τα κριτήρια του Πλαισίου Ετικέτας Ποιότητας και έλαβαν υψηλή βαθμολογία.

Ως αποτέλεσμα, θα λάβετε ένα πιστοποιητικό το οποίο μπορείτε να διαδώσετε στον(στους) ιστότοπο(ες) σας και να το εμφανίσετε σε περίοπτη θέση στο σχολείο σας.

Επίσης, το έργο σας θα παρουσιαστεί σε ειδικό χώρο στην Ευρωπαϊκή Σχολική Εκπαιδευτική Πλατφόρμα.

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια και ελπίζουμε να συνεχίσετε να οργανώνετε έργα υψηλής ποιότητας με άλλους δασκάλους του eTwinning.

ETIKETA POIOTHTAS 2023 MAHS

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

Σύμφωνα με την Φ.6/15035/Δ1-09/02/2023 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, οι εγγραφές νηπίων και προνηπίων θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου 2023 μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ΑΔΥΜ
  2. Βιβλιάριο Υγείας Μαθητή/τριας
  3. Γνωμάτευση ΚΕΣΥ ή δημόσιου ιατροπαιδαγωγικού κέντρου σε περίπτωση μαθητή/τριας με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Η προσκόμιση των δικαιολογητικών γίνεται κατόπιν ραντεβού στο τηλ. 2552092594, από Δευτέρα – Παρασκευή και ώρα 12:45 – 13:30.

*Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2023-24, εγγράφονται μαθητές γεννημένοι το 2019 (προνήπια).

Οι μαθητές που είναι γεννημένοι το 2018 (νήπια),εγγράφονται αυτόματα και δεν απαιτείται καμία ενέργεια εκ μέρους των γονέων.

* Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου, θεωρούνται εκπρόθεσμες και απαιτείται έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου.

*******************

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2552092594