Με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό τα νηπιάκια μας ετοιμάζονται για το Δημοτικό! Το φετινό σχέδιο δράσης προετοίμασε τα παιδάκια μας για το “μεγάλο σχολείο”, διέλυσε τα στερεότυπα, τις προκαταλήψεις, τις φοβίες και είναι έτοιμα να μας αποχαιρετήσουν! Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης επισκεφτήκαμε το δημοτικό και τους φτιάξαμε μια αφίσα για να τους ευχαριστήσουμε για την φιλοξενία! Εκείνοι με τη σειρά τους μας καλοδέχτηκαν, μας έκαναν δωράκια και μας ξενάγησαν στο χώρο! Ευχαριστούμε θερμά τη δασκάλα της Α’ τάξης κα Ρίτσα Γκέκα, τον γυμναστή κο Στέργιο Καπάκο, την καθηγήτρια αγγλικών κα Ρίτα Χήρα, την Διευθύντρια Κοταρέλα Αγγελική και όλους τους εκπαιδευτικούς του Δημοτικού Σχολείου που μας άνοιξαν την αγκαλιά τους!
![20240328 092719](https://blogs.sch.gr/nipgrizantri/files/2024/04/20240328_092719-150x150.jpg?x31453)