χριστουγεννιάτικες δράσεις

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Μετά από απουσία δύο χρόνων, το Χριστουγεννιάτικο παζάρι επιστρέφει στο σχολείο μας! Σας περιμένουμε στις 18 και 19 Δεκεμβρίου 2022 ,να θαυμάσουμε τις κατασκευες των μαθητών μας,να αγοράσουμε δώρα , να γευτούμε όλοι μαζί τις γλυκές λιχουδιές που θα προσφέρουν γονείς, με στόχο την κάλυψη αναγκών του σχολείου μας!

Οι δημιουργίες των μαθητών μας

Οι μαθητές με τους εκπαιδευτικούς δημιούργησαν στολίδια , έφτιαξαν μπισκοτόσπιτα ,ζωγράφισαν πίνακες ,και έκαναν διάφορες κατασκευές για να πουληθούν στο παζάρι.

Το πιο συναρπαστικό από όλα ήταν η κατασκευή μπισκοτοσπιτων με μπισκότα πτι-μπερ.

ΜΠΙΣΚΟΤΟΣΠΙΤΑ με ΠΤΙ-ΜΠΕΡ

Gingerbread House -- front and side

“Gingerbread House — front and side” από Wendy Copley διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-sa-2.0

Δείτε το βίντεο κατασκευής των μπισκοτόσπιτων

Εκδηλώσεις στη διάρκεια του bazaar

To Σάββατο το πρωί ένας συγγραφές θα παρουσιάσει το βιβλίο του και θα δραματοποιήσει μαζί με τα παιδιά καποιες σκηνές του.

Χριστουγεννιάτικα μουσικοκινητικά δρώμενα από τους μαθητές του Δ2

Το Σάββατο το απόγευμα οι μαθητές του Δ2 παρουσίασαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και μουσικοκινητικά το τραγούδι Αγια Νύχτα και “Ι’m the happiest Christmas tree” Mαθητές , γονείς και εκπαιδευτικοί το απόλαυσαν.

Μπορείτε εδώ να αναζητήσετε πολλές χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες .