Η ζωή μου με τα νηπιάκια μου!!

Δραστηριότητες από τη σχολική μας καθημερινότητα.

Κάλαντα

Δεκ 202323
christmas tree 768x511 1

Και τώρα ας κάνουμε ένα μουσικό ταξίδι στην Ελλάδα για να ακούσουμε τα κάλαντα όπως τα τραγουδάνε σε διαφορετικές περιοχές , πατώντας εδώ. Η δημοσίευση είναι της συναδέλφου Δώρας Καρασαββίδου

από κάτω από: Έθιμα | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κάλαντα

Χριστουγεννιάτικες κατασκευές και παιχνίδια.

Δεκ 202319
christmas tree 768x511 1

Παρακολουθήστε το παρακάτω βίντεο για την κατασκευή χριστουγεννιάτικου δέντρου από χαρτί.

Μπορείτε να παίξετε το παρακάτω διαδικτυακό παιχνίδι στην εφαρμογή learning apps:

από κάτω από: Κατασκευές | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες κατασκευές και παιχνίδια.

Αφήγηση παραμυθιών με την Ανθή Θάνου..

Δεκ 202319
christmas tree 768x511 1

Σήμερα στο νηπιαγωγείο μας είχαμε τη χαρά να απολαύσουμε αφήγηση Χριστουγεννιάτικων παραμυθιών από την Άνθη Θάνου με συνοδεία τραγουδιών από την Χρυσάνθη Όκκα,  η οποία έπαιξε το μουσικό όργανο σαντούρι.

εικόνα Viber 2023 12 19 11 07 51 162

από κάτω από: Εκδηλώσεις | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αφήγηση παραμυθιών με την Ανθή Θάνου..

Χριστουγεννιάτικες προετοιμασίες.

Δεκ 20232
christmas tree 768x511 1

Σήμερα στολίσαμε με τα παιδιά το Χριστουγεννιάτικο δέντρο μας.  Εκτός από τα έτοιμα στολίδια, τα παιδιά κρέμασαν και δικές τους κατασκευές που έφτιαξαν με πολύ μεράκι. Κι επειδή Χριστούγεννα χωρίς γλυκιές γεύσεις δεν γίνεται, ετοίμασαν εύκολα μπισκοτάκια με 3 υλικά για να κεραστούν αυτά και οι γονείς τους.

Δείτε εδώ τη συνταγή: Μπισκότα με 3 υλικά – The one with all the tastes

Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε… Η χαρά τους απερίγραπτη!

από κάτω από: Έθιμα, Κατασκευές, Συνταγές | με ετικέτα , ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες προετοιμασίες.

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ  ΧΟΡΟΣ

Φεβ 20186

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ  ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ  ΜΑΣ

Σας προσκαλούμε στον αποκριάτικο χορό του νηπιαγωγείου μας που θα γίνει στην καφετέρια ‘Αlice choco cafe bar’ την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 16.30μ.μ.!

Σας περιμένει πλούσιος μπουφές  και κλήρωση με  πολλά δώρα!

Ευχαριστούμε πολύ τους χορηγούς της εκδήλωσης!

Ελάτε να διασκεδάσουμε !!

Ετοιμαστείτε για ξεφάντωμα!!

από κάτω από: Εκδηλώσεις | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ  ΧΟΡΟΣ