![christmas tree 768x511 1](https://blogs.sch.gr/milkaltsou/files/2023/12/christmas-tree-768x511-1-150x150.jpg?x91594)
Και τώρα ας κάνουμε ένα μουσικό ταξίδι στην Ελλάδα για να ακούσουμε τα κάλαντα όπως τα τραγουδάνε σε διαφορετικές περιοχές , πατώντας εδώ. Η δημοσίευση είναι της συναδέλφου Δώρας Καρασαββίδου
Και τώρα ας κάνουμε ένα μουσικό ταξίδι στην Ελλάδα για να ακούσουμε τα κάλαντα όπως τα τραγουδάνε σε διαφορετικές περιοχές , πατώντας εδώ. Η δημοσίευση είναι της συναδέλφου Δώρας Καρασαββίδου
Παρακολουθήστε το παρακάτω βίντεο για την κατασκευή χριστουγεννιάτικου δέντρου από χαρτί.
Μπορείτε να παίξετε το παρακάτω διαδικτυακό παιχνίδι στην εφαρμογή learning apps:
Σήμερα στολίσαμε με τα παιδιά το Χριστουγεννιάτικο δέντρο μας. Εκτός από τα έτοιμα στολίδια, τα παιδιά κρέμασαν και δικές τους κατασκευές που έφτιαξαν με πολύ μεράκι. Κι επειδή Χριστούγεννα χωρίς γλυκιές γεύσεις δεν γίνεται, ετοίμασαν εύκολα μπισκοτάκια με 3 υλικά για να κεραστούν αυτά και οι γονείς τους.
Δείτε εδώ τη συνταγή: Μπισκότα με 3 υλικά – The one with all the tastes
Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε… Η χαρά τους απερίγραπτη!
ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ
ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΑΣ
Σας προσκαλούμε στον αποκριάτικο χορό του νηπιαγωγείου μας που θα γίνει στην καφετέρια ‘Αlice choco cafe bar’ την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 16.30μ.μ.!
Σας περιμένει πλούσιος μπουφές και κλήρωση με πολλά δώρα!
Ευχαριστούμε πολύ τους χορηγούς της εκδήλωσης!
Ελάτε να διασκεδάσουμε !!