Χριστουγεννιάτικες γιορτές

.jpg

Με χαρά σας προσκαλούμε στις Χριστουγεννιάτικες γιορτές μας!

.jpg

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Γιορτές, Εκδηλώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες γιορτές

Ετοιμαζόμαστε για τα Χριστούγεννα!

xmas 960x450

Καθώς οι προετοιμασίες για τη φετινή Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας συνεχίζονται πυρετωδώς και με πολλή χαρά, από μαθητές και δασκάλους, μέχρι να φτάσει εκείνη η μέρα μπορείτε να παρακολουθήσετε ένα βίντεο από την περσινή μας γιορτή!

Και, αφού τελειώσετε με τα μαθήματά σας, μπορείτε να παίξετε και ένα χριστουγεννιάτικο παιχνιδάκι στο Scratch:

Μετάβαση στο scratch.mit.edu.

Κατηγορίες: Γιορτές, Εκδηλώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ετοιμαζόμαστε για τα Χριστούγεννα!

Συννεφόλεξα

Κατεβάστε το φυλλάδιο με τις οδηγίες για τα “Συννεφόλεξα”

Παραδείγματα από Συννεφόλεξα:

Κατηγορίες: Μαθήματα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συννεφόλεξα

Καλώσήρθατε στο ιστολόγιο της “Ελπίδας”

Εδώ θα βρίσκετε πλούσιο υλικό σχετικά με τα μαθήματα, αλλά και όλα τα νέα/ενημερώσεις για το Σχολείο μας!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλώσήρθατε στο ιστολόγιο της “Ελπίδας”