ΕΥΧΕΣ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΥΧΕΣ

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!

Έρχονται Χριστούγεννα!!

Είδαμε ένα παραμυθάκι από το YouTube και οι μαθητές ανέβασαν στο padlet της τάξης μας ζωγραφιές που αφιέρωσαν ο ένας στον άλλον.

Μετάβαση στο padlet.com

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ SPECIAL OLYMPICS

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα των Special Olympics: «Παίζουμε μαζί – Μαθαίνουμε μαζί».

Στο πλαίσιο του προγράμματος οι μαθητές παρακολούθησαν το θεωρητικό μέρος και στη συνέχεια έπαιξαν επιτραπέζια αντισφαίριση (πινγκ-πονγκ) με τους αθλητές των SOH από το Σωματείο Αποκατάστασης και Ειδικής Αγωγής ΑμεΑ «Παναγία Ευαγγελίστρια».

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών είχαν συμπληρώσει τη ΦΟΡΜΑ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΓΟΝΕΑ 2023_2024

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ SPECIAL OLYMPICS

ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ

Δυστυχώς η κακοποίηση ζώων είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει περισσότερο στις μέρες μας. Πάντα γινόταν, αλλά πλέον ενημερωνόμαστε για τα τραγικά αυτά περιστατικά μέσω του διαδικτύου. Δεν πρέπει να ευαισθητοποιούμαστε μόνο όταν δημοσιοποιείται ένα περιστατικό, αλλά να ενδιαφερόμαστε διαρκώς για κάθε πλάσμα που έχει την ανάγκη μας. Ας γίνουμε η φωνή των ζώων και ας διεκδικήσουμε για αυτά έναν όμορφο κόσμο, όπως ακριβώς τους αξίζει!!

Οι μαθητές μου έφτιαξαν έναν οικοκώδικα για τα ζώα και τον κοινοποίησαν σε όλους τους μαθητές του σχολείου.

ΟΙΚΟΚΩΔΙΚΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ