Ζογγολόπουλος-Χουλιάρας:Δύο μεγάλοι γλύπτες συναντιόνται στην Αρχαία Μεσσήνη

Η έκθεση «Ζογγολόπουλος-Χουλιαράς: Μεσσάνα», σχεδιάστηκε με απόλυτο σεβασμό και σε οργανική συνομιλία με τον αρχαιολογικό χώρο της Αρχαίας Μεσσήνης, μετά από έναν περίπου χρόνο μελέτης αλλά και ενδελεχούς επιτόπιας έρευνας.

Δύο από τους πλέον εξέχοντες Έλληνες γλύπτες που διακρίνονται μεταξύ άλλων για τον οργανικό μεταξύ τους διάλογο αλλά και την εξαιρετική συνομιλία του έργου τους με τις ανάγκες, τις ιδιαιτερότητες και τις δυνατότητες του δημοσίου χώρου, «εγκαθίστανται» στον Δημόσιο Χώρο της Αρχαίας Μεσσήνης ακολουθώντας νοερά τη διαδρομή του επισκέπτη και υπογραμμίζοντας τη δομή, τον ρόλο και τη σημασία κάθε επιμέρους μνημείου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ζογγολόπουλος-Χουλιάρας:Δύο μεγάλοι γλύπτες συναντιόνται στην Αρχαία Μεσσήνη

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΑΠΩΝ

Το βιβλιοπωλείο BOOK STORE ΚΟΝΤΑΡΓΥΡΗ και οι Εκδόσεις ΑΡΝΑΟΥΤΗ

σας προσκαλούν

στην παρουσίαση της ποιητικής συλλογής ΑΠΩΝ

του Δικηγόρου-Συγγραφέα κ. Γεώργιου Φερετζάκη

την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2016 στις 7:30μμ

στο χώρο του βιβλιοπωλείου  BOOK STORE ΚΟΝΤΑΡΓΥΡΗ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΑΠΩΝ