Φίλοι γονείς με χαρά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Πρότυπου ΓΕΛ Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά σας,περιμένει όλους τη Δευτέρα 6/11/2017  και ώρα 6:00μμ στη συνάντηση που θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων και προβληματισμών μας.

Τα μέλη του ΔΣ

Υπάρχουν δύο κενές θέσεις για μαθητές ή μαθήτριες στην Β” τάξη του Λυκείου της Ιωνιδείου. Η επιλογή θα γίνει με εξετάσεις οι οποίες θα διεξαχθούν την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου. Αιτήσεις μπορούν να γίνουν από την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου έως και την Πέμπτη 7 Σεπεμβρίου στην γραμματεία του σχολείου.

Επιτυχόντες Πανελληνίων Εξετάσεων 2017: Τα ονόματα των επιτυχόντων αποφοίτων της Ιωνιδείου Σχολής υπάρχουν εδώ.

Η υποβολή του μηχανογραφικού για υποψηφίους με σοβαρή πάθηση γίνεται από 25 Αυγούστου έως 4 Σεπτεμβρίου στην κεντρική σελίδα του Υπουργείου Παιδείας. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr η συμπληρωματική προκήρυξη για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας. Το αντίστοιχο έγγραφο υπάρχει εδώ.

Δείτε τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων σχολικού έτους 2016-2017 εδώ

Η σειρά κατάταξης των μαθητών που διαγωνίσθηκαν για την εισαγωγή τους στην Α” τάξη του Λυκείου της Ιωνιδείου υπάρχει εδώ. Ο ηλεκτρονικός σύνδεσμος όπου οι υποψήφιοι μπορούν να δουν αναλυτικά τη βαθμολογία τους βρίσκεται εδώ.