Υπάρχουν δύο κενές θέσεις για μαθητές ή μαθήτριες στην Β” τάξη του Λυκείου της Ιωνιδείου. Η επιλογή θα γίνει με εξετάσεις οι οποίες θα διεξαχθούν την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου. Αιτήσεις μπορούν να γίνουν από την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου έως και την Πέμπτη 7 Σεπεμβρίου στην γραμματεία του σχολείου.

Επιτυχόντες Πανελληνίων Εξετάσεων 2017: Τα ονόματα των επιτυχόντων αποφοίτων της Ιωνιδείου Σχολής υπάρχουν εδώ.

Η υποβολή του μηχανογραφικού για υποψηφίους με σοβαρή πάθηση γίνεται από 25 Αυγούστου έως 4 Σεπτεμβρίου στην κεντρική σελίδα του Υπουργείου Παιδείας. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr η συμπληρωματική προκήρυξη για την εισαγωγή στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας. Το αντίστοιχο έγγραφο υπάρχει εδώ.

Δείτε τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων σχολικού έτους 2016-2017 εδώ

Η σειρά κατάταξης των μαθητών που διαγωνίσθηκαν για την εισαγωγή τους στην Α” τάξη του Λυκείου της Ιωνιδείου υπάρχει εδώ. Ο ηλεκτρονικός σύνδεσμος όπου οι υποψήφιοι μπορούν να δουν αναλυτικά τη βαθμολογία τους βρίσκεται εδώ.

Από τις 21 Ιουνίου και μέχρι το τέλος της διαδικασίας υποβολής μηχανογραφικού δελτίου (14 Ιουλίου), οι υποψήφιοι για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο και να δημιουργούν ή να επανεκδίδουν κωδικό ασφαλείας, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί για την είσοδό τους στο σύστημα.