ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

Οι αιτήσεις εγγραφών στα Νηπιαγωγεία και στα Δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2024-25 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου. Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-25 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

eTwinning project

«Το eTwinning είναι μια Eυρωπαϊκή δράση μέσω της οποίας σχολεία από διαφορετικές Eυρωπαϊκές χώρες, κάνοντας χρήση εργαλείων Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ), συνεργάζονται ώστε να αποκομίσουν παιδαγωγικά, κοινωνικά και πολιτισμικά οφέλη. Η δράση eTwinning δίνει στα σχολεία την ευκαιρία να μάθουν μαζί, να μοιραστούν τις απόψεις τους και να δημιουργήσουν καινούργιες φιλίες.» Πηγή: https://www.etwinning.gr/etwinning/etwinning

Το νηπιαγωγείο Λουτρού σε συνεργασία με τα νηπιαγωγεία Καβασίλων και Κεφαλοχωρίου, συμμετείχε σε έργο eTwinning, για την ανταλλαγή χριστουγεννιάτικων καρτών. Στο έργο αυτό συμμετείχαν σχολεία από την Ελλάδα, την Εσθονία, την Πολωνία, τη Λιθουανία, τη Σλοβακία, την Κροατία, την Τουρκία, τη Γαλλία και την Ισπανία.

Christmas again! Let’s exchange Christmas cards in kindergarten!

CamScanner 2024 02 09 11.40 1 4 1

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Για να δημιουργήσετε μαθητικό λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, ακολουθείστε τις οδηγίες που βρίσκονται στον παρακάτω σύνδεσμο:

StudentsRegisterHelp