Δημοσιεύθηκε στην Γενικά νέα

Γιορτή για την 25η Μαρτίου

Την Πέμπτη, 24/03/2022, θα πραγματοποιηθεί στις 9:00 π.μ. , η γιορτή του Δημοτικού Σχολείου Πούρνου, για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου.

Τα παιδιά του σχολείου μας έχουν ετοιμάσει ποιήματα και τραγούδια αφιερωμένα στη μέρα αυτή.

Σας περιμένουμε στη γιορτή μας!.jpg

Δημοσιεύθηκε στην Χριστουγεννιάτικα

Κατασκευή ημερολογίων 2022

Την Τρίτη, 21 Δεκεμβρίου 2021, φτιάξαμε τα ημερολόγια του σχολείου μας.

Χρησιμοποιήσαμε φυσικά υλικά, βάση από κορμό δέντρου, κουκουνάρια, φύλλα και ζωγραφίσαμε πάνω στους κορμούς ευχές.

Τέλος, κολλήσαμε ημερολόγιο και βάλαμε πιαστράκι στο πίσω μέρος για να τα κρεμάσουμε.

Δημοσιεύθηκε στην Χριστουγεννιάτικα

Χριστουγεννιάτικη γιορτή – Η βαρυστομαχιά του Άι-Βασίλη

Την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2021, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας και παρουσιάστηκε η παράσταση:” Η βαρυστομαχιά του Άι-Βασίλη”.

Μετά το τέλος της παράστασης, ο πρόεδρος του χωριού έδωσε δωράκια σε όλα τα παιδιά, πού ευχήθηκαν με τραγούδια και κάλαντα σε όλους, καλές γιορτές και καλή χρονιά.

Δημοσιεύθηκε στην 2022

Κοπή πίτας 2022

Καλή χρονιά και καλή μας αρχή με υγεία και αισιοδοξία!

Τη Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2022, ξαναγυρίσαμε πίσω στο σχολείο μας με όρεξη για νέες γνώσεις!

Φυσικά, για το καλό, κόψαμε την πατροπαράδοτη βασιλόπιτα, που συνόδευε ,για όποιον έβρισκε το φλουρί, κι ένα δωράκι!

Δημοσιεύθηκε στην Γενικά νέα

Χριστουγεννιάτικος στολισμός στο σχολείο μας!

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

Καθώς πλησιάζουμε στα Χριστούγεννα, στολίσαμε το σχολείο μας με δέντρο, ζωγραφιές και κατασκευές.

cover1
Το δέντρο μας