Ασκήσεις εξάσκησης λεξιλογίου – Γ΄ΓΕΛ

Hand pressing modern laptop with mobile app icons and symbols comming out

Πατώντας τον σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τις ασκήσεις για το λεξιλόγιο του κεφαλαίου 8.

Κατηγορίες: Λεξιλόγιο | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ασκήσεις εξάσκησης λεξιλογίου – Γ΄ΓΕΛ

Διαγωνισμός δημιουργικής γραφής στην αγγλική γλώσσα για μαθητές γυμνασίου

αρχείο λήψης

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας προτίθεται να συμμετάσχει στον διαγωνισμό δημιουργικής γραφής στην αγγλική γλώσσα για μαθητές γυμνασίου. Όποιος  μαθητής ή μαθήτρια ενδιαφέρεται, μπορεί να δηλώσει την πρόθεσή του στις καθηγήτριες αγγλικών του σχολείου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στα παρακάτω emails.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαγωνισμός δημιουργικής γραφής στην αγγλική γλώσσα για μαθητές γυμνασίου

Συγκριτικός – Υπερθετικός βαθμός των επιθέτων

(17)

Μελετήστε την παρουσίαση σχετικά με τη θεωρία για τον συγκριτικό και υπερθετικό βαθμό των επιθέτων και στη συνέχεια να κάνετε τις ασκήσεις που ακολουθούν στις τελευταίες διαφάνειες.

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Γραμματική | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συγκριτικός – Υπερθετικός βαθμός των επιθέτων

Νέο υλικό για μελέτη και εξάσκηση

Βίντεο από το youtube

Αντικείμενο learningapps

Κατηγορίες: Λεξιλόγιο | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέο υλικό για μελέτη και εξάσκηση

Λεξιλόγιο κεφαλαίου 2-Αγγλικά Α’ ΓΕΛ

ΑΓΓΛΙΚΑ Α’ ΓΕΛ-VOCABULARY UNIT 2

Η συλλογή

Κατηγορίες: Λεξιλόγιο | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λεξιλόγιο κεφαλαίου 2-Αγγλικά Α’ ΓΕΛ

Καλωσόρισμα!

welcome

Αυτό είναι το νέο ιστολόγιο του μαθήματος των Αγγλικών!

Θέλω να σας καλωσορίσω και να εκφράσω την ιδιαίτερη χαρά μου για το νέο αυτό εγχείρημα! Ελπίζω το ιστολόγιο αυτό να αποτελέσει ένα χρήσιμο εργαλείο για το μάθημά μας και να σας δώσει ένα επιπλέον κίνητρο στο να ασχοληθείτε ενεργά με τη μαθησιακή διαδικασία, να το δείτε ως ένα επιπλέον βοήθημα στην επίλυση αποριών σας αλλά και στην εξάσκηση της ξένης γλώσσας.

Καλή μας αρχή!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσόρισμα!