ΥΛΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2023-24 ΥΛΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2023-2024 ΥΛΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2023-2024
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η συνεργατική δράση-διαδικτυακή ημερίδα με τα σχολεία του Έβρου στις 8-2-2024 Η παρουσίαση της ημερίδας απο τον ομιλητή Βιογραφικό ομιλητή Γιώργου Παπαπροδρόμου
30 Ιανουαρίου 2024 Μετά τον εκκλησιασμό της σχολικής μας μονάδας στον Ιερό Ναό του οικισμού των Ριζίων οι μαθητές μας επέστρεψαν στη βάση τους όπου τους περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη. Ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων εχει μεριμνήσει έτσι ώστε αυτή την ημέρα να “κόψουμε ” τη βασιλόπιτα Τρεις μαθητές μας ήταν οι τυχεροί, όλοι τους…
Όλοι μαζί περιηγηθήκαμε στο λαογραφικό μουσείο της πόλης μας και ξεναγηθήκαμε από την Πρόεδρο του μουσείου. Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε της εγκαταστάσεις της Δημοτική Τηλεόρασης Ορεστιάδας καθώς και αυτές του Δημοτικού Ραδιοφώνου της πόλης μας. Μια αντιπροσωπία μαθητριών του σχολείου μας παραβρέθηκε στη αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου της Ορεστιάδας σε μια ημερίδα με θέμα τα άτομα…
Ανασκόπηση των δράσεων του Γυμνασίου μας για το σχολικό έτος 2022 – 2023
Την Παρασκευή 16 Ιουλίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο γυμνάσιο Ριζίων η καθιερωμένη τελετή λήξης της περασμένης σχολικής χρονιάς. Οι μαθητές του γυμνασίου μας με τη συνδρομή των καθηγητών τους και το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, παρουσίασαν και φέτος μια υπέροχη ανασκόπηση του σχολικού έτους εμπλουτισμένη με χορό και τραγούδι. Η τελετή λήξης ξεκίνησε με το κέφι…
Εκπαιδευτικός Όμιλος: ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΙΖΙΩΝ Υπεύθυνος Καθηγητής: Χαρχάλης Δημήτριος Συμμετείχαν οι Μαθητές: Γκαρελίδη Χρυσούλα Β΄ Τάξη Στανιογλούδη Άννα Β΄ Τάξη Ταγκούδη Κυριακή Β΄ Τάξη Τσάμογλου Αικατερίνη Β΄ Τάξη Παρασχίδη Αθανασία Ά τάξη Παρασχίδη Αφροδίτη Ά τάξη Κατά το σχολικό έτος 2022 – 2023 λειτούργησε στο σχολείο μας ο εκπαιδευτικός όμιλος «Χορευτική Ομάδα Γυμνασίου Ριζίων»…
Την Παρασκευή 16 Ιουνίου 2023 θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξης Σχολικού έτους 2022 – 2023 του Γυμνασίου μας. Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει την παρουσίαση των δράσεων του σχολείου μας και χορευτικές εκδηλώσεις από τον όμιλο του σχολείου μας.