Εργασία html Ά Λυκείου

Οι μαθητές της Ά Λυκείου:
Αναστασία Περράκη
Φραντζέσκο Γιάτσε
Δημήτρης Αλεξίου
Στέλλα Γιάτσε
Άννα-Μαρία Ρούσου
Δημιούργησαν μια ιστοσελίδα σε γλώσσα html

Διαγωνισμός της Ιεράς Μητροπόλεως Χίου, Ψαρών και Οινουσσών

Οι μαθητές του σχολείου συμμετέχουν στον διαγωνισμό της Ιεράς Μητροπόλεως Χίου, Ψαρών και Οινουσσών με θέμα:” τῇ ἐλευθερίᾳ ἡμᾶς χριστός ἠλευθέρωσεν· στήκετε οὖν και μη πάλιν ζυγῷ δουλείας ἐνέχεσθε (γαλ. 5,1)” προς τιμήν του Αποστόλου Παύλου και σε σχέση με τα 200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης εναντίον των Τούρκων το 1821.

Οικονομική Ολυμπιάδα

Ο μαθητής της Γ΄λυκείου Κομνηνάρης Κωνσταντίνος προκρίθηκε στην τελική φάση του διαγωνισμού της Οικονομικής Ολυμπιάδας.

Οικονομική Ολυμπιάδα

Πρόκριση του μαθητή Κομνηνάρη Κωνσταντίνου στον 2ο Περιφερειακό γύρο του διαγωνισμού της Οικονομικής Ολυμπιάδας.

Κοπή Βασιλόπιτας 2021

Στις 9/2/2021 οι μαθητές και ο σύλλογος διδασκόντων των Εκπαιδευτηρίων Οινουσσών πραγματοποίησαν την καθιερωμένη κοπή της Πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας. Ευχόμαστε σε όλους ένα δημιουργικό και ευτυχισμένο νέο έτος, με υγεία.